Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Czujnik smogu - warsztat

Wydarzenie:
Czujnik smogu - warsztat
Typ wydarzenia:
Warsztaty
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
12.02.2019 (wtorek)
Godzina:
17:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Pokład Makerspace
Adres:
Piłsudskiego 135
Opis:
Czy chciałbyś zawsze wiedzieć, jaka jest jakość powietrza tuż za oknem Twojego domu albo w innym dowolnie wybranym przez siebie miejscu? Możesz we własnym zakresie sprawdzać, czym w danej chwili oddychasz w naprawdę łatwy sposób. I w razie dużego zanieczyszczenia w odpowiedni sposób interweniować. Zapraszamy Cię na bezpłatne warsztaty z budowy domowego czujnika jakości powietrza. Zamów samodzielnie główne komponenty i przynieś je na spotkanie, a my za darmo pomożemy Ci je złożyć i podłączyć do europejskiej sieci czujników obywatelskich: http://poland.maps.luftdaten.info/

Jesteśmy z Koduj dla Polski - Łódź - #KdP #LDZ. Tworzymy społeczność poszukującą technologicznych rozwiązań społecznych problemów - a smog jest jednym z nich. Wspólnie składamy czujniki Luftdaten i zasiewamy nimi #Łódź i okolice.

Koszt zestawu do budowy czujnika, który zalecamy, to około 160 zł. Producent, firma Nettigo, zapewniła nam 20% zniżki. Jest on dostępny pod tym adresem: https://nettigo.pl/products/1521 Oczywiście możesz kupić poszczególne części także w innymi miejscu. Warsztaty proponujemy jednak tylko tym, którzy wezmą pełny zestaw ze sobą.

Spotkania są organizowane w ramach współpracy Fundacja ePaństwo - Program Koduj dla Polski, Warszawski Hackerspace oraz Pokład Makerspace jako skalowanie rozwiązania Luftdaten z OK Lab Stuttgart (Code for Germany) pod patronatem Code for All.

Koniecznie potwierdź, że masz zestaw i przyjedziesz na nasze najbliższe warsztaty, wysyłając maila na adres [email protected] do 11 lutego. Mamy ograniczoną ilość miejsc do ok. 20.

Przyłącz się i zbuduj z naszą pomocą domowy czujnik smogu!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia