Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Data Community - Online meeting #12

Wydarzenie:
Data Community - Online meeting #12
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
15.10.2020 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Agenda:
  • 18:00 - 18:10 - wprowadzenie
  • 18:10 - 19:10 - Grzegorz Stolecki - "Power BI - nietypowe wizualizacje danych z wykorzystaniem języka R"
Opis:

Zapraszamy na pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie online, w czasie którego Grzegorz Stolecki przedstawi nam jak pomocny może być język R w tworzeniu wizualizacji danych.


Rejestracja — wydarzenie darmowe, bardzo prosimy jednak o rejestrację.


Link do spotkania - podamy wkrótce


Abstrakt:

Power BI ma ogromne możliwości wizualizacji danych. Duża liczba standardowych elementów plus szybko rosnąca lista w sklepie internetowym robi wrażenie. Ale czasami dochodzi do sytuacji, że pokazać trzeba coś nietypowego, rzadziej spotykanego. Chciałoby się powybierać z wizualizacji to co potrzeba, połączyć je w jakiś sposób (co swoja drogą da się zrobić). Właśnie wtedy warto skorzystać z unikalnej możliwości Power BI jaką jest użycie języka R do wygenerowania wizualizacji danych. W trakcie spotkania zademonstrowanych zostanie kilka bibliotek R, które mogą posłużyć do stworzenia czegoś nowego, unikalnego lub lepiej oddającego sens Twoich danych.


Bio prelegenta:


Swoją przygodę z informatyką rozpoczynał 30 lat temu pisząc programy w języku BASIC na domowy komputer Commodore C64. Na stałe związał się jednak ze światem baz danych relacyjnych i wielowymiarowych, przechodząc stopniowo od dBase i Clipper poprzez ulubiony SQL Server aż do big data i NoSQL.


Od lat dziewięćdziesiątych zeszłego stulecia zajmuje się fascynującym światem uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu aplikacji analitycznych i raportowych szczególnie w obszarach planowania, budżetowania, controllingu oraz analiz finansowych. Jako konsultant z pasją pomaga dbać o wydajność serwerów oraz krótki czas wykonywania zapytań.


Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na prowadzonych przez siebie szkoleniach i warsztatach. Aktywny prelegent na konferencjach SQL Day i innych spotkaniach branżowych. Można go często spotkać na spotkaniach Polish SQL Server Group. W latach 2009 – 2016 nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional w obszarze SQL Server i Data Platform.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia