Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Design Level EventStorming

Wydarzenie:
Design Level EventStorming
Typ wydarzenia:
Warsztaty
Kategoria:
IT
Data:
21.01.2020 (wtorek)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
7N Sp. z o. o.
Adres:
Puławska 182
Strona www:
Prelegenci:
Opis:

Sponsorem spotkania jest firma 7N.


Zapraszamy na kolejny warsztat. Tym razem tematyką będzie Design Level EventStorming, a prowadzącym Mariusz Gil.


Opis warsztatu:

O EventStormingu w ostatnim czasie powiedziano już sporo, a o samej technice jest naprawdę głośno, także za sprawą Thoughtworks i opublikowanej ostatniej edycji Technology Radar. Spektrum możliwych zastosowań EventStormingu w IT, ale także poza nim sprawia, iż jest coraz częściej adoptowana i wykorzystywana w codziennej pracy zespołów.


Najlepszym sposobem na "rozgryzanie" tej techniki jest aktywne uczestnictwo w samej sesji, więc tym razem zamiast prezentacji będziemy tylko modelować, "learning-by-doing". Naszym głównym celem będzie notacja i koncepty wykorzystywane na DesignLevelu.


Podczas kilku poprzednich warsztatów mieliśmy okazję zobaczyć czym jest w praktyce EventStorming, zarówno na poziomie BigPicture jak i Process Level. Tym razem chcielibyśmy skupić się na najniższym poziomie, który może być wykorzystany np. do projektowania agregatów i ich granic. Nie będziemy więc rozpoznawać dużego fragmentu domeny czy przepływów wartości, ale skupimy się na wybranych jej fragmentach i odkrywaniu ich reguł spójności.


Dla kogo będzie przeznaczony ten warsztat? Zapraszamy w szczególności osoby, które miały już kontakt z EventStormingiem i chcą go wykorzystywać do modelowania oprogramowania. W ramach wprowadzenia i dobrego wejścia w temat, na początku warsztatu zrobimy krótkie przypomnienie potrzebnej nam notacji.


O prowadzącym:


Mariusz Gil

Z branżą IT związany od ponad 18 lat, w tym czasie pracował m.in. dla Naszej-Klasy, Gadu-Gadu, Adv.pl, a także jako konsultant w zakresie tematyki skalowalności i wydajności aplikacji internetowych. Interesuje się m.in. zagadnieniami związanymi z budową skalowalnych i wydajnych rozwiązań webowych, zarówno od strony architektury aplikacji jak i infrastruktury serwerowej.

Pasjonuje się tematami związanymi z analizą dużych zbiorów danych.

Uczestnik i prelegent na wielu konferencjach i spotkaniach branżowych, prowadził sesje m.in. na 4Developers, SFI, Confiturze, WebClusters, Future of IT.

Od kilku lat współpracuje z Fundacją Wspierania Edukacji Informatycznej Proidea pomagając merytorycznie m.in. w Radzie Programowej 4Developers, a także z PLUG podczas konferencji PHPCon. Współorganizator otwartych spotkań dla programistów phpers.pl oraz devacademy.pl.

Więcej informacji: https://www.meetup.com/DDD-WAW/events/267919039/

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia