Dołącz do rewolucji AI! Jak odpowiedzialnie wdrażać AI w organizacji

10.00: Rozpoczęcie
10.10 – 10.55: Barbara Sobkowiak, „Model to Twój najmniejszy problem, czyli wyzwania wdrażania projektów AI/ML w organizacji”
Z jednej strony rośnie liczba firm chwalących się posiadaniem rozwiązań AI/ML, z drugiej strony wg danych Gartnera ponad połowa projektów nie przechodzi z fazy pilotażowej do fazy produkcyjnej. Dodatkowo często samo wdrożenie wydłuża się w czasie, a proces ten przypomina istny runmageddon. Czy zawszą problemem jest algorytm i technologia? A może wiele wyzwań dotyczy kwestii, które wcale nie są związane w żaden sposób z matematyką? Model to bardzo ważny element w całej układance niezbędnej do sprawnego wdrożenia rozwiązania AI/ML w organizacji na szeroką skalę, ale nie jedyny. W takim razie jakie są pozostałe i jak można sobie z nimi radzić, o tym posłuchasz podczas wykładu.
11.05 – 11.50: Kinga Fromlewicz, „Zatrudnij sobie armię stażystów. Jak wesprzeć działania biznesowe przy pomocy AI”
AI staje się nieodłącznym elementem strategii biznesowych. Ta prezentacja skupia się na praktycznym wykorzystaniu AI w firmach, obrazując jej potencjał na przykładzie armii stażystów. Odpowie na pytania takie jak: Jakie zadania mogą być zautomatyzowane przy pomocy AI, uwalniając czas pracowników na bardziej kreatywne i strategiczne działania? W jaki sposób AI może usprawnić procesy biznesowe, takie jak obsługa klienta, marketing czy analiza danych? Jakie narzędzia i platformy AI są dostępne na rynku i jak wybrać te najlepiej dopasowane do potrzeb firmy? I jakie korzyści biznesowe niesie za sobą wdrożenie AI?
12.00 – 12.45: Weronika Witek, „Przegląd i zastosowanie modeli AI oraz narzędzi GenAI dostępnych w Google Cloud Platform”
Znamy wiele zalet wykorzystania AI/GenAI, ale jak z tego skorzystać? Jak zacząć używać? Czy mój komputer będzie wystarczający? Podczas wystąpienia zostaną zaprezentowane zalety korzystania z chmury obliczeniowej, wybrane modele AI, które dzięki integracji Google Cloud Platform są dostępne dla każdego. Ponadto zostaną przedstawione rozwiązania wdrożenia GenAI w dotychczasowych narzędziach, by ułatwić codzienną pracę.
PRZERWA
13.15 – 14.00: Krzysztof Jędrzejewski, „AI – jak nie zrobić sobie krzywdy”
- Koszt, niedoskonałości modeli i inne kluczowe kwestie do rozważenia przy wdrażaniu AI
- Potencjalne konsekwencje zaniedbań
- Strategie i metody radzenia sobie z wyzwaniami z tym związanymi
14.10 – 14.45: Artur Markiewicz, „Jak bardzo sztuczna inteligencja? Obawy i szanse w użytkowaniu i cyberbezpieczeństwie”
- model językowy AI – jak to interpretować
- zastosowania użytkowe
- problemy natury cybersecurity
- szanse w cybersecurity
- fundamentalne zasady
15.05 – 15.50: Małgorzata Rita Łyczywek, „Przyszłość technologiczna wg Worlds Economic Forum. Jakie kompetencje i technologie będą napędzać rynek pracy?”
Rynek pracy zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a technologia odgrywa niebanalną rolę w tych przemianach. Jakie technologie zdominują przyszłość? Jakie nowe umiejętności będą niezbędne w erze cyfrowej transformacji? Podczas tej prezentacji Małgorzata Rita Łyczywek omówi najnowsze raporty World Economic Forum i przedstawi kluczowe trendy technologiczne, takie jak sztuczna inteligencja, robotyka oraz Internet Rzeczy (IoT). Dowiesz się, jak te technologie zmieniają przemysł, tworzą nowe specjalizacje i otwierają możliwości dla przedsiębiorców, w tym dla polskich i poznańskich firm. Prezentacja wskaże również, jakie kompetencje będą najcenniejsze na rynku pracy w nadchodzących latach.
W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie AI odgrywa coraz ważniejszą rolę. Konieczne jest zdobycie umiejętności integracji zaawansowanych technologii z nowoczesnymi metodami zarządzania projektami. Nasza konferencja jest kierowana do osób, które dopiero poznają temat sztucznej inteligencji i zastanawiają się jak bezpiecznie tę technologię wdrożyć w swojej firmie.