Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Geek Girls Carrots Cracow #June

Wydarzenie:
Geek Girls Carrots Cracow #June
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
06.06.2019 (czwartek)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
HEVRE
Adres:
ul. Meiselsa 18
Rejestracja:
Facebook:
Opis:

Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie Geek Girls Carrots w Krakowie. Spotykamy się 11 czerwca o 18:30.


Sezon kończymy spotkaniem różnorodnym, w którym dowiemy się sporo o danych i state of the art w dziedzienie systemów wizyjnych i machine learning dzięki prezentacji Dominiki Przewłockiej pt. "Jak widzi maszyna?". Gościmy także Konrada Pawlusa - współzałożyciel oraz Chief Technology Officer SALESmanago. Konrad opowie o tym "Jak łączymy klasyczne DC z technologią Google Cloud Platform".


Dowiedz się więcej o prelegentach:


1. KONRAD PAWLUS - wpółzałożyciel oraz Chief Technology Officer w SALESManago.

Karierę zawodową rozpoczął ponad 18 lat temu, angażując się w rozwój unikalnych rozwiązań do prognozowania finansowego, opartego na modelach ekonometrycznych. W 2005 roku dołączył do Działu Rozwoju Oprogramowania spółki OpSource z siedzibą w Irlandii, gdzie odpowiadał za rozwój aplikacji OpSource Cloud™ i rozwiązań billingowych SaaS. W 2009 roku dołączył do amerykańskiego Sabre – największego na świecie dostawcy oprogramowania – jako Technical Team Leader, gdzie był odpowiedzialny za rozwój jednego z największych na świecie portali turystycznych Virtually There. Następnie w roli Software Development Supervisor kierował projektem Traveler Notification Center obsługującego dziesiątki linii lotniczych z całego świata. Konrad Pawlus jest zapalonym pasjonatem i praktykiem wykorzystania metodologii Agile. W SALESmanago kieruje zespołem Software Development – grupą najwyższej klasy inżynierów i programistów tworzących rozwiązania informatyczne automatyzujące marketing.


2. DOMINIKA PRZEWŁOCKA - doktorantka i asystent na wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi badania w obszarze łączącym systemy wizyjne, uczenie maszynowe oraz sprzętową akcelerację obliczeń. Głównym zainteresowaniem i jednocześnie wiodącym tematem jej prac są algorytmy przetwarzania obrazów cyfrowych korzystające ze sztucznych sieci neuronowych i ich realizacja na energooszczędnych platformach FPGA, w celu tworzenia automatycznych systemów działających w czasie rzeczywistym. Prowadzi zajęcia z programowania w językach C++ i Python, sieci neuronowych oraz przetwarzania obrazów cyfrowych.


W swojej prezentacji pt. "Jak widzi maszyna?" poruszy problematykę rozwijania wbudowanych systemów wizyjnych w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji - od wyzwań związanych z projektowaniem rozwiązania, do jego realizacji w sposób pozwalający na pracę w czasie rzeczywistym i z niskim użyciem energii.


Nie zapomnijcie pobrać DARMOWYCH biletów!


Nie trzeba drukować. Zapraszamy wszystkich (nie trzeba być dziewczyną :) )


Spotkanie poprowadzą: Iwona Gruszka & Ula Skiepko - krakowski zespół Geek Girls Carrots.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia