Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

GFT piąTECH #16: O multicloud z Microsoft. Azure Arc i przyszłość chmury.

Wydarzenie:
GFT piąTECH #16: O multicloud z Microsoft. Azure Arc i przyszłość chmury.
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
09.10.2020 (piątek)
Godzina:
15:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Strona www:
Opis:

Multicloud to odpowiedź na fundamentalne wyzwania związane z wdrożeniem chmury, takie jak vendor lock-in czy sprostanie rygorom regulacyjnym odnośnie polityki danych (obsługa prawna migracji do chmury w dużej organizacji bywa kosztowniejsza niż sama technologia!).


Podejście wielochmurowe pozwala zachować elastyczność technologiczną i biznesową, a dla wielu organizacji stanowi jedyną realną drogę do chmury. Nie jest to jednak droga łatwa. Potrzebna jest wspólna platforma, która sprawnie połączy ze sobą ekosystemy różnych, na co dzień konkurujących dostawców.


Azure Arc to nowa usługa od Microsoftu, która łączy środowiska wielu dostawców chmury, a także systemy lokalne (on-prem) i brzegowe (edge), niezależnie od modelu infrastruktury czy systemów operacyjnych. Chmura Azure to więc nie tylko „Microsoft Azure”, ale teraz także systemy open source (w GFT realizujemy w niej np. projekty linuxowe!).


Po wgląd w Azure Arc, przyszłość chmury Microsoftu i nowe podejście do technologii tej firmy sięgniemy do źródła – zapraszamy na #piąTECH z Waldemarem Skrzypcem, CEE Cloud Solution Architectem z Microsoft oraz Piotr Gwiazda, Cloud Solutions Architectem w GFT Poland.


Waldemar Skrzypiec, CEE Cloud Solution Architect, Microsoft, odpowiada za wsparcie techniczne i merytoryczne zespołu partnerskiego w zakresie technologii Azure. Zafascynowany nowinkami technologicznymi i informatycznymi nieustannie zgłębia swoją wiedzę. Poza pracą interesuje się Hard Enduro, muzyką elektroniczną i komputerami kwantowymi.


Piotr Gwiazda – Cloud Solutions Architect, GFT Poland, jest jednym z najlepszych i najbardziej doświadczonych architektów chmurowych w GFT. Ma na koncie realizacje chmurowe dla największych globalnych klientów z sektora finansów. Ostatnio specjalizuje się w chmurze Microsoftu. Jest szefem wewnętrznego inkubatora technologicznego: GFT Cloud Practice. http://bit.ly/GFT-PiotrGwiazda


Dołącz do Marcina Kowalskiego, Head of Development w GFT Poland, i posłuchaj pasjonujących dyskusji z ekspertami. Rozmawiamy o najnowszych technologiach, istotnych trendach w software developmencie i realiach pracy w IT. Na luzie, bez ściemy, zawsze konkretnie.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Podobne wydarzenia