Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

GFT piąTech: Pair Programming

Wydarzenie:
GFT piąTech: Pair Programming
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
15.05.2020 (piątek)
Godzina:
15:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Strona www:
Opis:

GFT piąTech #6, 15 maja 2020, 15:00


Nie tylko do tanga trzeba dwojga! Okazuje się, że programowanie w parach może być świetnym rozwiązaniem, dla zespołu złożonego z osób o różnym doświadczeniu, gdy trzeba zmierzyć się z nową technologią.


Jeden z naszych poznańskich projektów realizujemy w ciekawej technice, często towarzyszącej zwinnym metodykom programowania, pair programmingu. Nasi specjaliści budują nowy system liczący ryzyko dla SWAP-ów, zlokalizowany w 100% w chmurze.


Tomasz Kujawa, Team Lead, opowie o doświadczeniach z pracy w niecodziennym trybie programowania w parach, który w przyniósł zaskakująco dobre rezultaty.

"Kiedy zaczynaliśmy, wśród 8 osób było kilka z dużym doświadczeniem i kilka zaraz po studiach –połączenie ekspert – początkujący sprzyjało więc wymianie doświadczeń. Drugi powód - nowa technologia. Wszyscy, którzy przyszli, byli Javovcami, a my mieliśmy programować w Kotlinie. Razem bezpieczniej było rzucać się na głęboką wodę.” – wspomina Tomek.


Wnioski po eksperymencie były pozytywne – praca w parach to kolejna okazja, by na bieżąco weryfikować jakość kodu czy też sprawdzać logikę biznesową. Przy wymagającym projekcie, to strzał w dziesiątkę!


Jesteście zainteresowani tą tematyką?


Zapraszamy Was na kolejny GFT piąTECH, w czasie którego Tomek Kujawa i Marcin Kowalski (Head of Development) będą dyskutować o pair programmingu i korzyściach jakie wnosi do dostarczania projektów. A może jest to obciążenie dla efektywności zespołu? Przekonacie się już 15 maja!

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Podobne wydarzenia