en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

IT Talk: DevOps: Automated tests & Terraform

Organizowane
przez firmę IT
Wydarzenie:
IT Talk: DevOps: Automated tests & Terraform
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
08.04.2021 (czwartek)
Godzina:
17:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Strona www:
Organizator:
DataArt
Opis:

Szczegóły i rejestracja >>> http://bit.ly/3eRlb5k


Spotkajmy się online i porozmawiajmy o testach automatycznych E2E oraz o Terraform w chmurze Azurowej!


„Terraform & Azure: 101”

Terraform to jedno z najpopularniejszych narzędzi w dzisiejszym Devopsowym świecie. Na tym meetupie zobaczymy krótką prezentację jego możliwości w chmurze Azurowej. Przejrzymy, jak można tworzyć zasoby, generować sekrety i je zapisywać, importować istniejące zasoby, czy też obsługiwać Azure AD.


Adam Loszyn

Inżynier Devops w branży od ok. 6 lat. Zajmuje się automatyzacją procesów DevOpsowych jak i zarządzaniem infrastrukturą w chmurze. Z wykształcenia fizyk, interesuję się branżą kosmiczną, medyczną oraz fantastyką (czytaniem i pisaniem). Prywatnie czas spędzam uprawiając sport czy spacerując ze swoim psem - gończym polskim.


„Automated Tests as quality pipeline Data Feed”

Testy automatyczne E2E umożliwiają szybkie potwierdzenie, że najistotniejsze funkcjonalności aplikacji działają poprawnie. Pozwalają znacząco skrócić czas feedbacku, co poprawia przewidywalność oraz umożliwia wykrycie potencjalnych problemów wcześniej w procesie developmentu. Jest to kluczowe jeśli dążymy do jak najszybszego dostarczania wartości biznesowej i równocześnie wypuszczania oprogramowania wysokiej jakości. Nie wyklucza to jednak przydatności testów E2E w innych obszarach. Podczas prezentacji pokażę, jak mogą zostać wykorzystane jako Data Feed dla testów wydajnościowych czy automatycznych skanerów bezpieczeństwa takich jak OWASP ZAP.


Tomasz Konieczny

Test Architect interesujący się szerokim zakresem zagadnień związanych z jakością, a szczególnie architekturą testów oraz infrastrukturą. Zwolennik metodyki DevOps. Aktywnie dzieli się wiedzą, występował jako prelegent na kilkudziesięciu międzynarodowych i ogólnopolskich konferencjach.


Język prelekcji: polski

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia