en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

IT talk JS 404

Wydarzenie:
IT talk JS 404
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
04.04.2019 (czwartek)
Godzina:
17:30
Język:
polski , angielski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Centrum Spotkania Kultur
Adres:
Plac Teatralny 1
Strona www:
Opis:

4.04*, w czwartek (!) zapraszamy was na IT talk JS, który odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Startujemy o 17:30.


Ten wieczór w całości poświęcimy JavaScriptowi! Zapraszamy na 3 prezentacje. Z Warszawy przyjedzie do nas Dariusz Kalbarczyk (7n). Wszystkich prelegentów i tematy przedstawimy już niebawem.

Solidna dawka praktycznej wiedzy, konkurs, dobra atmosfera i przekąski w pakiecie.


Do zobaczenia!


*404, przypadek...? ;)


PREZENTACJE


  • Angular 101, Dariusz Kalbarczyk (7N)


Celem prezentacji jest pokazanie możliwości jakie daje programiście kanciasta platforma. Angular to nie tylko web ale także mobile i desktop. Dlaczego warto zainteresować się Angularem? Od czego zacząć? Jakie są dobre praktyki? Jak poprawić wydajność? Jak stworzyć jeden projekt z którego wygenerujemy aplikację na 3 różne platformy? To tylko kilka z pytań na jakie postara się odpowiedzieć prowadzący.


Dariusz Kalbarczyk


Doświadczony programista (7N), trener (NG-LEARN) od ponad 18 lat związany z rynkiem IT. Fascynat nowych technologii, social mediów, współautor książki „AngularJS. Pierwsze kroki”. Twórca grup: Angular Warsaw, Angular Kraków oraz jednej z największych na świecie konferencji poświęconej Angularowi NG-POLAND.PL Twórca JavaScript-owej konferencji JS-POLAND.PL oraz aktywny działacz grupy GDG Warszawa. Przez lata współpracujący z największymi firmami na rynku finansowym i telekomunikacyjnym. Po godzinach miłośnik ciężkiego brzmienia, basista i cyklista. Z Angularem związany od 6 lat. W czasie tym brał udział w tworzeniu między innymi, opartego o najnowsze technologie, bankowego systemu transakcyjnego, przeznaczonego na urządzenia mobilne czy systemu do obsługi ubezpieczeń grupowych.


  • Interfejs monadyczny i jego zastosowanie w JS, Maciej Sikora (DataArt)

Wystąpienie obejmie temat monad, ich przykładów oraz możliwego zastosowania. Bez większych wycieczek do teorii kategorii postaram się wytłumaczyć, czym cechuje się interfejs monadyczny i co umożliwia.


Maciej Sikora


Programista, pasjonat, człowiek pełen pomysłów (niezrealizowanych). Pomiędzy programowaniem w pracy i w domu, stara się znaleźć czas dla syna i żony. Lubi poniedziałki. Na co dzień zajmuje się tworzeniem aplikacji w React i TypeScript, pełni rolę lidera technicznego w międzynarodowym projekcie zajmującym się transportem morskim.


  • Object Oriented Reactive Programming [EN], Igor Chulinda (DataArt)

This talk is about a generic concept for the representation of your app's data/state – as a virtual, relational graph. This paradigm is a key (or at least very important) building block in libraries like MobX, Vue, Aurelia, $mol, MetaF.

I will cover:

1. A high-level implementation overview of Object Oriented Reactive Programming in JavaScript,

2. Comparison to Functional Reactive Programming,

3. And the answer to the question: "Is it possible to combine Object-Oriented and Functional Programming?”


Igor Chulinda


Urodzony na Ukrainie, aktualnie mieszka w Polsce. Senior full-stack developer. Wielki fan TypeScriptu, node.js, OpenAPI. Jeden z kontrybutorów ts-jest. Twórca baset. Pierwsze 6 lat kariery spędził w niewielkich startupach w fazie początkowej, jako Lead Engineer/Team Lead/Tech Lead/CTO. Od 3 lat związany z DataArt, gdzie pracuje na stanowisku JS developera.


Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Lublin

Frontkom

Lublin, Warszawa
technologie:
Node.js, iOS, Android, React, Laravel...
3 oferty pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia