Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Język Python z micro:bit #3 - warsztaty dla dzieci

Wydarzenie:
Język Python z micro:bit #3 - warsztaty dla dzieci
Typ wydarzenia:
Warsztaty
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
24.03.2018 (sobota)
Godzina:
10:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Asseco Business Solutions S.A.
Adres:
Konrada Wallenroda 4C
Rejestracja:
Facebook:
Opis:
Hej ho! Zapraszamy na trzecie bezpłatne warsztaty dla dzieci z cyklu "Poznajemy język Python z micro:bit" w Lublinie! :)

Na naszych zajęciach młodzi adepci programowania będą programować urządzenia micro:bit przy pomocy języka Python i obserwować działanie napisanego przez siebie kodu na urządzeniu. Urządzenia micro:bit posiadają akcelerometr, magnetometr, Bluetooth oraz wyświetlacz LED, które każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie zaprogramować. Celem warsztatów jest zainteresowanie dzieci programowaniem i zainspirowanie ich do dalszego działania w tym kierunku.

Zajęcia zostaną przeprowadzone w dwóch grupach:

Grupa I. (10:00) Grupa dla dzieci, które uczestniczyły już w naszych warsztatach - będziemy omawiać gesty, kompas i ruch

Grupa II. (12:30) Grupa dla nowych uczestników

Prosimy o zapisywanie się do odpowiednich grup.

UWAGA! Warsztaty przewidziane są dla dzieci w wieku 8-12 lat, każde dziecko powinno przynieść ze sobą własnego laptopa wyposażonego w działający port USB (niestety nie mamy możliwości wypożyczenia laptopa na czas trwania zajęć). Każdemu uczestnikowi dostarczymy na czas trwania warsztatów jedno urządzenie micro:bit wraz z potrzebnym okablowaniem. Gorąco zachęcamy rodziców do towarzyszenia swoim (lub nie ;) dzieciom w zajęciach, natomiast żeby nie zrobiło się zbyt tłoczno, ilość towarzyszących dorosłych musimy ograniczyć do jednej sztuki na uczestnika.

Ilość miejsc - 12 na każda grupę.

Aby dostać się do budynku należy zadzwonić domofonem, następnie wjechać windą na 5 piętro.

Pamiętajcie: jeden bilet = jeden młody uczestnik! Opiekun nie potrzebuje biletu. Mozna zapisać się tylko na jedna grupę w trakcie dnia warsztatowego.

A jak nie uda się Wam zapisać, to nic straconego - będziemy organizować kolejne warsztaty!

Wydarzenie organizują: Stowarzyszenie Polska Grupa Użytkowników Python, Women in Technology Poland, PyLbn i Stowarzyszenie Informatycznych i Innowacyjnych Technologii.
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia