Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

JUGademy, sezon 3. - Spotkanie #4

Wydarzenie:
JUGademy, sezon 3. - Spotkanie #4
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
22.01.2020 (środa)
Godzina:
17:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Centrum Wykładowe 3
Adres:
Piotrowo 2
Strona www:
Opis:

Czwarte spotkanie z cyklu JUGademy już 22 stycznia 2020!


JUGademy to seria spotkań podczas których doświadczeni programiści dzielą się swoją wiedzą z osobami, które rozpoczynają swoją karierę zawodową w IT.


Formułą spotkania to otwarte wykłady, które trwają od 45 minut do 1.5 godz. w zależności od trudności tematu. Jeżeli znasz podstawy Javy, ale chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej, serdecznie zapraszamy!


W czasie najbliższego spotkania poruszone zostaną trzy tematy, a w między czasie, (podczas przerwy) będzie można zadać dodatkowe pytania prelegentom, oraz podyskutować na tematy mniej lub bardziej techniczne.


#1 “Wprowadzenie do Cassandry” / Krystian Adamski


Buzzwordy takie jak Big Data lub IoT nie są Ci obce, masz aplikację która przetrzymuje bardzo dużo danych liczonych w TB lub wolumen zapisów znacznie przekracza możliwości jednej instancji. Poznamy wysoce skalowalną bazę danych która świetnie czuje się w morzu danych.


Adamski Krystian - inżynier oprogramowania lubiący mikroserwisy, TDD, DDD i NoSQL.


#2. "Wprowadzenie do MongoDB" / Jacek Grobelny


Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że gromadzimy coraz więcej danych. Relacyjne bazy, pośród wielu zalet, mają jedną wadę - słabo się skalują. Dlatego odpowiedzą na rosnące potrzeby są nierelacyjne bazy danych na czele z najpopularniejszą z nich - MongoDB. Poznamy podstawowe pojęcia oraz praktyczne użycie wraz z najbardziej przydatnymi narzędziami.


Jacek Grobelny - najlepiej czuje się w czeluściach backendu sytemów informatycznych. Lubi rozwiązywać problemy szczególnie w momencie, gdy zaczynają powstawać o nich memy. Tata dwóch urwisów. W wolnym czasie chłonie, choć nie bezkrytycznie, wszelkie przejawy popkultury ze szczególną słabością do dwunastej muzy.


Chciał(a)bym uczestniczyć co muszę zrobić?


Wystarczy, że zarejestrujesz się na tym meetupie i przyjdziesz 22 stycznia na Politechnikę!


Po spotkaniu nie zapomnij ocenić spotkania i napisać tutaj o swoich wrażeniach.Uczestnicy (1):
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia