Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

JUGademy, sezon 6 - Spotkanie #1 Nieblokujące aplikacje webowe & Observability

Wydarzenie:
JUGademy, sezon 6 - Spotkanie #1
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
09.11.2022 (środa)
Godzina:
19:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Centrum Wykładowe PP
Adres:
Piotrowo 2
Opis:

Po krótkiej przerwie wracamy do spotkań. Planujemy również spotkania na miejscu, nie tylko z serii JUGademy, więc obserwujcie nasze kolejne wydarzenia!

Kolejne spotkanie z cyklu JUGademy już 09 listopada 2022 o godzinie 19:00!


JUGademy to seria spotkań podczas których doświadczeni programiści dzielą się swoją wiedzą z osobami, które rozpoczynają swoją karierę zawodową w IT.

Formuła spotkania to otwarte wykłady, które trwają od 45 minut do 1.5 godz. w zależności od trudności tematu. Jeżeli znasz już podstawy Javy, ale chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej, serdecznie zapraszamy!


Pamiętajcie, że pełny harmonogram spotkań można znaleźć na stronie: https://jugademy.eu (jeszcze sporo przed nami!)

Podczas najbliższego spotkania będziemy mieli okazję wysłuchać dwóch prezentacji.


Czy pisanie aplikacji webowych w sposób blokujący ma jeszcze sens?


Systemy informatyczne od zawsze musiały odpowiadać jak najszybciej. Jedna dziesiąta sekundy to dla użytkownika poczucie bezpośredniego manipulowania aplikacją. Jedna sekunda pozwala mu nadal niezakłócenie nawigować po interfejsie. Inny czas odpowiedzi jest nieodpowiedni. Dzisiejsze programy od początku powinny działać w sposób nieblokujący.

Jak dostosować aplikacje tak by reagowały jak najszybciej, najlepiej w stałej puli zasobów i ze zwiększającym się wolumenem danych? Na to pytanie chciałbym odpowiedzieć pokazując jak te samą aplikację możemy napisać w sposób blokujący i nieblokujący, i jak zmierzyć performance tych aplikacji. Rozwiązanie pokaże z wykorzystaniem ugruntowanego narzędzia ze środowiska Javy (reactor), jak i nowego rozwiązania z Kotlina (coroutines).


Piotr Ceranek – programista back-endu w Allegro, pracujący w zespole wydającym treści na stronę główną. Entuzjasta języka Kotlin. Po pracy kolarz amator.


Co robi moja aplikacja kiedy nie patrzę?


Opowiem o tym, jak możemy sprawdzić co się dzieje z naszymi usługami i jakie są dobre praktyki SRE. Od pojedynczej aplikacji do rozproszonej architektury. Od logowania, traceing’u, metryk wydajności, czy infrastruktury aż do SLO. Powiem o tym co warto monitorować a czego niekoniecznie, od czego zacząć monitorowanie i dlaczego patrzenie w wielkie kolorowe dashboardy wygląda fajnie tylko na filmach.


Krzysztof Skitek – jestem przede wszystkim programistą i pasjonatem technologii, Tech Leadem. Doceniam prosty kod, który rozwiązuje skomplikowane problemy. Od lat rozwijam systemy przetwarzające serie czasowe a od niedawna rozwijam takie, które pomagają monitorować tylko to co istotne.


Chciał(a)bym uczestniczyć, co muszę zrobić?

Wystarczy, że zarejestrujesz się na tym meetupie i dołączysz do nas 09 listopada na politechnice!

Po spotkaniu nie zapomnij ocenić spotkania i napisać tutaj o swoich wrażeniach.


Podziękowania:

Tradycyjnie dziękujemy naszym partnerom Wydziałowi Informatyki Politechniki Poznańskiej (WIPP). Allegro za ufundowanie gadżetów dla najaktywniejszych uczestników.

Jeżeli przegapiłeś poprzednie spotkanie, to nic straconego! Nagranie pojawi się wkrótce na kanale YT - Poznań JUG linki zamieścimy też na stronie https://jugademy.eu



Profile pracodawców

Podobne wydarzenia