Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Kielce JUG #12

Wydarzenie:
Kielce JUG #12
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
24.04.2018 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Bohomass Lab
Adres:
Kapitulna 4
Rejestracja:
Strona www:
Prelegenci:
Opis:
  • Talk #1: “Za uchyloną kotarą” by Jarek Pałka


Abstract


JVM to złożona maszyna, która napędza nasze systemy. Codziennie w pocie czoła przerzuca terabajty obiektów pomiędzy kolejnymi generacjami w GC, generuje strumienie optymalnego kodu skompilowanego przez jeden z kompilatorów JIT, w międzyczasie próbując dogadać się z systemem operacyjnym. Jednak nie zawsze w naszej maszynowni wszystko przebiega zgodnie z planem. Gdzie szukać informacji? Jak odczytywać i interpretować wartości metryk? Kiedy winny jest JVM, nasza aplikacja, a w jakim przypadku system operacyjny?


Podczas tej sesji postaram się pokazać dostępne narzędzia, magiczne przełączniki i dostępne rozwiązania potrzebne w pracy każdego “kryminologa” JVM. Sesja będzie przeznaczona dla osób, które zaczynają przygodę z optymalizacją JVM.


Porozmawiamy o zapisywaniu zdarzeń z JVM, narzędziach ukrytych w JDK, w tym także Java Mission Control i Flight Recorder i zobaczymy jak Java płonie :).  Nie zapomnimy też o narzędziach dostępnych w systemie operacyjnym Linux.


  • Talk #2: “Przyłapani w akcie” by Jarek Pałka


Abstract


Uzbrojeni w narzędzia i wiedzę, podczas tej sesji spróbujemy przekuć teorię  w praktykę. Na naszej drodze staną zasobożerne procesy, wściekle pożerające CPU, RAM i IOOPS naszego systemu. Spróbujemy je odnaleźć i, korzystając z narzędzi, zidentyfikować źródło problemu. Na maszynie uruchomione będą procesy JVM, a my bez dostępu do kodu źródłowego oddamy się zawiłościom inwestygacji i wkroczymy w świat kryminalistyki JVM.


Bio


Od ponad 15 lat w branży IT, jako administrator baz danych, programista, architekt, manager i „inżynier do spraw katastrof”. Brałem udział w małych, średnich i nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami „waterfall”, Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk, zawsze jednak z tym samym, pożądanym skutkiem. Co doprowadziło mnie do wniosku, że nie ważne co robisz, tak długo jak robisz to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i używasz właściwych narzędzi, które wykonają pracę za ciebie.


W międzyczasie dałem się porwać ideą TDD oraz Software Craftsmanship, do granic możliwości wyeksploatowałem tak piękne w swej prostocie pomysły jak REST i NoSQL, by potem porzucić je, by zgłębić tajniki „system thinking” i zachwycić się siłą jaką niesie ze sobą „metafora” i odkryć, że rządzą nami te same prawa „natury”.


Niepokorny wyznawca kościoła JVM, badacz bytecode’u i JIT oraz wszelkiej maści parserów, interpreterów i kompilatorów.


Od czasu do czasu można usłyszeć moje niskiej jakości żarty na temat architektury na konferencjach w Polsce. Trener w http://symentis.pl i autor bloga na http://geekyprimitives.wordpress.com/ oraz samozwańczy dyktator w radach programowych konferencji JDD, 4Developers, SegFault  i CoreDump.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia