en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Kielce JUG #14

Wydarzenie:
Kielce JUG #14
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
20.06.2018 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Bohomass Lab
Adres:
Kapitulna 4
Strona www:
Opis:
  • Talk #1: “Dependency Injection — how it’s made” by Grzegorz Futa & Dominik Szałkowski


Abstract

Inversion of Control oraz Dependency Injection są nie tylko istotnymi oraz pomocnymi elementami współczesnych frameworków wykorzystywanych do budowy aplikacji klasy enterprise, ale stanowią ich immanentną cechę.

Już w przedszkolach, pierwsze kroki programowania rozpoczyna się od pokazania, że nie ma życia bez DI i IoC, a świat bez tych wzorców nie tylko byłby smutny i szary, ale pewnie przestałby istnieć. Znajomość i poprawne rozumienie funkcjonowania jest must know programisty. Chociaż ich działanie może wydawać się magiczne (a niektóre szkoły twierdzą, że tak

w istocie jest), to w rzeczywistości sama koncepcja jest stosunkowo prosta.

Na spotkaniu pokażemy, w jaki sposób można zbudować własny framework wykorzystujący koncepcje IoC oraz DI. Kod ilustrujący zagadnienie będzie bazował wyłącznie na core Java, bez dodatkowych zależności do innych bibliotek. Pokażemy również przykłady błędnego i niebezpiecznego stosowania wzorców IoC/DI znalezione w prawdziwym, zacommitowanym (do mastera) kodzie.


Bio

  • Grzegorz Futa

Pamięta Bajtka, gdzie czytał generalnie strony Klanu Atari. Teoretyk sprawdzający koncepcje w praktyce. Jako fizyk jest przekonany, że wszystko powinno być tak proste jak to tylko możliwe, ale nie prostsze. Zawodowo przez wiele lat związany z sektorem bankowości i płatności elektronicznych, obecnie rozwija złożony system klasy enterprise w metodologii GSD. Zanim zachłyśnie się nowością z rynku IT, pozwoli ją sprawdzić w praktyce przez innych.


  • Dominik Szałkowski

Przygodę z programowaniem rozpoczął w czasach 8-bitowego BASICa. Długo pracował na uniwersytecie, gdzie zajmował się high performance computing oraz uzyskał stopień doktora. Aktualnie pracuje jako Java developer przy aplikacjach klasy enterprise. Lubi rozwiązywać złożone problemy logiki biznesowej. Fan competitive programming i założyciel lubelskiego CodingHuba (https://www.facebook.com/lubelskicodinghub/). Udziela się jako trener programowania oraz kierowca RC.


  • Talk #2: “Salesforce Cloud Platform” by Adam Siwek


Abstract

Podczas prezentacji postaram się opowiedzieć po co powstał Salesforce, co oferuje i w jakich obszarach rynku warto go użyć. Przedstawię także jego architekturę oraz procesy developmentu i deploymentu.


Bio

Zabawę z programowaniem rozpocząłem w języku Basic na swoim C64. Przez wiele lat interesowałem się niskopoziomowym programowaniem w assemblerze i C/C++. Na studiach zakochałem się w crossplatformowej Javie (lub może bardziej w JVM), która dzięki swoim bibliotekom i frameworkom umożliwiała bardzo szybkie tworzenie stabilnych aplikacji. Swoją rynkową przygodę zacząłem jako programista Javy, po kilku latach przechodząc na platformę Salesforce.

Przez ponad 10 lat w projektach IT pracuję jako programista, team leader, analityk, architekt, konsultant i manager. Fascynuje mnie praca na pograniczu świata IT oraz biznesu, która w moim przypadku bardzo szybko zrewidowała wiele ‘dobrych’ praktyk.


Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia