en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Kielce JUG #15

Wydarzenie:
Kielce JUG #15
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
20.09.2018 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
bohomass lab
Adres:
Kapitulna 4
Rejestracja:
Strona www:
Facebook:
Opis:
  • Talk #1 O tym co w javie ostatnimi czasy się zmieniło… by Piotr Hendzel


Abstract

Świat się zmienia — ewoluuje. Wraz z nim my. Razem z nami narzędzia, których używamy. Dla nas — programistów, narzędziem jest język programowania. Moim narzędziem jest Java. Podczas tej prelekcji skupimy się na ostatnich zmianach jakie w niej zaszły. Opowiem o modularności. Pobawimy się JShellem. Poświęcimy trochę uwagi nowemu słowu kluczowemu „var” oraz na emocjach jakie wywołuje wśród programistów. Rzucimy również okiem na zmiany w kolekcjach i interfejsach. Na koniec powiem o nowym sposobie releasowania Javy.


Bio

Java Developer w JCommerce. Do niedawna student Politechniki Rzeszowskiej. Aktualnie szczęśliwy inżynier. Od dwóch lat zawodowo zajmuje się Javą. Wolne chwile spędza spacerując lub pochłaniając kolejne produkcje Netflixa. Pasjonat nowych technologii, niekoniecznie tych najpopularniejszych.


  • Talk #2 Beyond “Better Java” by Paweł Marks


Abstract

Kotlin jest często reklamowany jako “lepsza Java”. O ile prawdą jest, że możemy tworzyć bardziej bezpieczny, czytelny i zwięzły kod korzystając z tego samego zestawu narzędzi co w Javie, to nie jest wszystko co język ma do zaoferowania. Kotlin ma własne idiomy i styl. W swojej prezentacji chciałbym pokazać kilka małych ficzerów standardowej biblioteki i samego Kotlina, które udowodnią jak eleganckie i przyjemne może być pisanie kodu. Będzie to dobry wstęp dla rozpoczynających przygodę z Kotlinem, ale bardziej zaawansowani programiści również znajdą coś użytecznego.


Bio

Paweł Marks jest programistą Kotlina w VirtusLabie. Jest on również głównym deweloperem plugina kotlinowego dla Eclipse’a. Uwielbia poznawać nowe języki programowania, porównywać je i narzekać na nie. Prywatnie interesuje się lingwistyką, historią i podobają mu się absurdalne memy.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Kielce

Comarch
firma technologiczna

Białystok, Bielsko - Biała, Częstochowa, Gliwice, Katowice...
technologie:
Python, Java, JavaScript, SQL, Linux...
typ projektów:
własny produkt, projekty dla klientów
9 ofert pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia