en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Kielce JUG #19

Wydarzenie:
Kielce JUG #19
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
31.01.2019 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
bohomass lab
Adres:
Kapitulna 4
Strona www:
Opis:

Talk #1 WHY Y SO SLOW BRO? by Damian Kolasa

Abstract

Czy zdarzyło wam się kiedyś że wasza aplikacja wdrożona u klienta po prostu umarła? Przypominacie sobie ten zimny pot oblewający wasze czoło, spocone dłonie, kołatanie serca i zupełną pustkę w głowie? Chciałem wam opowiedzieć co możemy zrobić kiedy przeciwko nam i naszej aplikacji zwraca się cały wszechświat chcąc za wszelką cenę rozgromić nasze cenne dzieło. Jakie narzędzia i metodyki mogą stać się naszym orężem w szlachetnej walce z niegodziwością i niesprawiedliwością tej nikczemnej i plugawej krainy jaką jest środowisko produkcyjne?


Bio

Hej jestem Damian, na co dzień koduje, czasami programuje, zadaje głupie pytania, staram się zrozumieć, eksperymentuję. Ciągle się czegoś uczę. Póki co, na szczęście, więcej rzeczy zepsułem, niż zrobiłem dobrze. Możecie mnie dorwać na tt: https://twitter.com/damianskolasa, medium: https://medium.com/@damian.kolasaTalk #2 Fantastic Frameworks and How to Avoid Them by Grzegorz Piwowarek

Abstract

Jako użytkownicy wysokopoziomowych języków programowania, kochamy odważne obietnice rozwiązania wszystkich naszych problemów za pomocą kilku adnotacji.

Żeby ta magia mogła mieć miejsce, narzędzia te często korzystają z zakazanych technik czarnej magii takich jak refleksja, bytecode injection, dynamiczne proxy, czy przeszukiwanie classpath w runtime… które potem wkradają się do naszych modelów domenowych przyczyniając się do długoterminowych problemów z utrzymaniem.


W czasie tej sesji popatrzymy krytycznie na zastosowanie inwazyjnych frameworków i na sposoby minimalizowania problemów, które generują.


Bio

Grzegorz Piwowarek jest głównym inżynierem oprogramowania w Casumo, trenerem w Bottega IT Minds, blogerem w 4comprehension.com i współtwórcą rozwiązań OS.

Zawodowo współtworzył projekty związane z integracją systemów, rozpoznawaniem obrazów i rozwiązaniami rozproszonymi.

Po “pracy” jest zawodnikiem yo-yo i gitarzystą w progresywnym zespole metalowym.


Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia