Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Kielce JUG #20

Wydarzenie:
Kielce JUG #20
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
21.02.2019 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Bohomass Lab
Adres:
Kapitulna 4
Opis:
  • Talk #1 Kotlin na backendzie - lessons learned by Krzysztof Korbacz & Paweł Pyzik


Abstract:


Zastanawialiście się ostatnio czy ten nowy projekt backendowy jest dobrym miejscem by spróbować Kotlina (i nie chodzi nam o ketchup)?


Ale wszystko co wiecie na temat Kotlina to wiedza pozyskana z kilku prezentacji lub blog postów, które mówią jak młodzieżowy jest to język?


Może dobrym pomysłem byłoby zapytać kogoś kto tego spróbował na własnej skórze? I oto jesteśmy my by opowiedzieć Wam naszą historię transformacji

z Java Backend do Java/Kotlin Backend developerów.

Opowiemy Wam jakie Kotlin kryje w sobie pułapki, które ficzery Kotlina podobają nam się najbardziej. Przeprowadzimy Was przez recepty, które zebraliśmy w trakcie prac nad naszym ostatnim projektem.

A jako wisienka na torcie: powiemy Wam czy wybralibyśmy Kotlina ponownie dysponując wiedzą, którą dysponujemy dzisiaj.


Bio:

Krzysztof Korbacz - Software Engineer & Team Leader zainteresowany szeroko pojętym wytwarzaniem oprogramowania, Javą i JVMem. Ostatnio romansujący z Kotlinem. Po godzinach jeden z liderów KJUGa.


Paweł Pyzik - Software Engineer pracujący w VirtusLab, pasjonat programowania, od 5 lat związany ze światem Javy, a ostatnio piszący

w języku Kotlin. W wolnych chwilach współorganizator Kielce Java Users Group.


  • Talk #2 W poszukiwaniu zaginionej wydajności, czyli słów kilka o tym, jak podkręcić aplikacje działające na MongoDB by Wiktor Sztajerowski


Abstract:

Chyba każdy z nas dotarł na projekcie do momentu gdy wydajność leci na łeb na szyje. Wtedy zaczyna się polowanie na czarownice, zwane także poszukiwaniem utraconego graala. Postaram się zabrać was w jedną z takich podróży - poszukamy rezerw wydajności w MongoDB. Przyjrzymy się temu jak poszukiwać wąskie gardła, jak czytać explain() i na co zwracać uwagę.


Dokładnie przyjrzymy się indeksom. Dowiemy się jak najlepiej wykorzystywać indeksy do sortowania, dlaczego tak ważna jest kolejność pól w indeksie oraz jakie są zasady, którymi powinniśmy się kierować tworząc indeksy. Aby dodać łyżkę dziegciu do beczki miodu przybliżę wam również ciemniejsze strony indeksów - zasobożerność i to jak wpływają na wydajność zapisów. Oprócz tego zobaczymy kilka trików z klastrami (replica set) oraz na co zwrócić uwagę przy używaniu shardingu, a wszystko to podlane przykładami.


Bio:


Cynik, wielbiciel marnych dowcipów i koneser chemexa. Zakręcony na punkcie systemów rozproszonych. Bywalec salonów konferencyjnych (czasami nawet udaje, że coś wie i mądrzy się ze sceny). Na co dzień programista, architekt lub konsultant - w zależności od potrzeb. Jeden z ojców założycieli konferencji SegFault oraz CoreDump.



Profile pracodawców

Podobne wydarzenia