en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

KJUG #25 JOOQ

Wydarzenie:
KJUG #25 JOOQ
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
26.09.2019 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Bohomass Lab
Adres:
Kapitulna 4
Strona www:
Opis:
  • Talk #1: “JOOQ — dobra alternatywa dla Hibernate?” by Mariusz Magdziarz


Abstract

Opowiem o tym czym jest JOOQ oraz o tym, jak z niego korzystać. Wspomnę również o podwójnym licencjonowaniu :)

JOOQ to nic innego jak implementacja SQL w Java w sposób bezpieczny i przyjazny dla programisty. Używając go nie trzeba przestawiać swojego umysłu na mapowanie obiektowo-relacyjne, jak to ma miejsce w przypadku Hibernate czy innego ORMa.

Podczas prezentacji pokażę również, że JOOQ to powrót do korzeni, czyli do pisania całkiem fajnego kodu w Java bez używania adnotacji i bez grama magii :)


Bio

Swoją przygodę z programowaniem zacząłem ponad 17 lat temu. Od tego czasu przewinąłem się przez takie języki programowania jak: Clipper, VBA, PHP, SQL, Java, a nawet JavaScript — tak robiłem również na froncie ;) Zdarzyło mi się również pracować jako admin… i to w Urzędzie Skarbowym ;)

Miałem szczęście uczestniczyć w każdej fazie wytwarzania oprogramowania, zaczynając od wymyślania produktu, a kończąc na jego supporcie, czy przepisaniu na kolejną cudowną technologię.

Prywatnie jestem fanem hot hatch’y i heavy metalu, …


  • Talk #2: “Testy automatyczne — przykry obowiązek czy ukryty potencjał” by Dariusz Uzar


Abstract

Wprowadzenie do metodyk TDD/BDD. Dowiesz się dlaczego warto pisać testy, co i na jakim poziomie testować, jakie praktyki i techniki stosować podczas pisania testów. Postaram się udzielić wskazówek jak pisać testy w taki sposób, aby przynosiły korzyści, ale nie generowały narzutów prowadzących do ich zarzucenia.


Bio

Senior Java Software Developer w Britenet oddział Kielce. Jestem pasjonatem programowania od 30 lat, zawodowo programuję od 20 lat. Stworzyło to okazję do poznania w praktyce kilku języków, metodyk projektowania i wytwarzania oprogramowania oraz wzorców projektowych i architektonicznych. Zaowocowało też kilkoma potknięciami na błędnie podjętych decyzjach dotyczących tworzenia oprogramowania co pozwoliło wyciągnąć wnioski na przyszłość i nauczyło pokory.


Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia