en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

KraQA #42

Wydarzenie:
KraQA #42
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
AI
Data:
03.12.2019 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
CLUSTER COWORK Józefitów
Adres:
Józefitów 8
Strona www:
Opis:

Już w 3 grudnia KraQA zaprasza Was na kolejne spotkanie. Tym razem spotkamy się w nowym miejscu - w Cluster Cowork, ale standardowo posłuchamy ciekawych tematów przy piwku lub kieliszku wina:


1. Paweł Dyrek - Machine Learning powered regression


Paweł jest Technology Consulting Managerem w Codete. Jest doświadczonym programistą, miłośnikiem technologii i entuzjastą metodologii Agile. Świadczy usługi audytorskie i konsultingowe dla wielu firm. Jego kompleksowe podejście i dbałość o szczegóły pozwoliły mu stworzyć wiele zgranych zespołów programistycznych i doprowadzić projekty do pomyślnego końca.


"Jak możemy dokonać pełnej regresji naszej platformy przed każdym wydaniem, aby mieć pewność, że nie uszkodziliśmy niczego podczas wprowadzania zmian? Pełna regresja dowolnej platformy internetowej jest procesem, który wymaga ogromnego wysiłku i jest podatna na błędy. Może być zautomatyzowana w klasyczny sposób, poprzez objęcie przypadkami testowymi i scenariuszami, ale niezwykle trudno jest pokryć aplikację dosłownie w 100%. Nasz pomysł? Użycie komparatora zrzutów ekranu z odrobiną wiedzy o danych. Przede wszystkim musimy przechowywać prawidłowy stan aplikacji, aby stwierdzić, czy nastąpiły jakieś zmiany. Ponieważ pokrycie całej aplikacji przypadkami testowymi jest czasochłonne, pomyśleliśmy o innym dokumencie obejmującym całą aplikację - sitemap. To niestandardowe podejście powinno być najbardziej wydajne, ponieważ aplikacje bardzo często zmieniają się, a zarządzanie zrzutami ekranu i ich wymiana jest najłatwiejszym sposobem na aktualizację aplikacji."


2. Sławomir Radzymiński - Kontrakt testy w praktyce - jak przetestować stado mikroserwisów i nie zwariować


Nasz kolega z KraQA, który mówi o sobie że jest "Tester z wyboru. Szczęściarz z przypadku... lub na odwrót". Zwolennik automatyzacji testów i wplatania ich w procesy Continuous Integration. Zainteresowany nowoczesnymi technikami wytwarzania oprogramowania. Obecnie przekazuje swoją wiedzę testerską również na Akademii Vistula na kierunku Software Testing.


Stara zasada "dziel i rządź" wprowadziła mikroserwisy pod strzechy. Teraz przyszedł czas na ich dobre wychowanie w imie zasady "obiecuj, ale wymagaj". Jak przetestować mikroserwisy, co zrobić aby przygotować testy kontraktowe, o których ostatnio tak dużo się mówi. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, przyjdźcie koniecznie na spotkanie. Sławek wprowadzi nas w kontrakt testy, bazując na własnym doświadczeniu.


Serdeczne zapraszamy i do zobaczenia w Cluster Cowork na Józefitów 8 tradycyjnie we wtorek o 18:00.
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Kraków

Kei.pl
firma technologiczna

Kraków
technologie:
PHP, MySQL, JavaScript, jQuery, SQL...
typ projektów:
Własny produkt
1 oferta pracy
 
Schibsted
Software House

Kraków, Trójmiasto
technologie:
PHP, Java, JavaScript, Node.js, Scala...
typ projektów:
Własne rozwiązania
3 oferty pracy
 
ABB
firma technologiczna

Kraków, Łódź
technologie:
MySQL, Java, SQL, C, C++...
typ projektów:
projekty dla klientów, własny produkt
13 ofert pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia