Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

LJUG 2022#5 OOP revisited D. Przybysz & Metryki - lessons learned P. Fus

Wydarzenie:
LJUG 2022#5
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
23.11.2022 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski , angielski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Duża Aula 105
Adres:
Instytut Informatyki
Strona www:
Opis:

OOP revisited - Dominik Przybysz


O prezentacji:

There are many programming paradigms. One of them is the object oriented programming. But... Do you really take advantage of it? Are you brave enough to say that you have real "objects" in your project? Having classes and creating something from them is not enough... Have you heard about SOLID or GRASP principles? Let's investigate those and some other rules to make your code really object oriented.


O Dominiku: Większość zawodowego życia spędził pisząc w językach na JVMa, ale zdarzało mu się oskryptowywać różne rzeczy w pythonie i shellu, a także tworzyć aplikacje używając ReactJS. Aktualnie developer w TouKu, committer Apache Aries oraz kontrybutor kilku opensource'owych projektów. Uwielbia testowanie oraz wszelką automatyzację w procesie wytwarzania oprogramowania. Stara się dbać o czystość kodu (własnego i cudzego) poprzez częste code review.


Metryki - lessons learned - Piotr Fus


O prezentacji:

Wszyscy kłamią... Grafana też. Choć czasem pokazuje prawdę, ale wtedy często bezużyteczną. Wykresy ze złymi wartościami, nie takimi jednostkami. I to pytanie - najpierw poróżniczkować, zsumować czy przefiltrować? To może dokumentacja pomoże? Otóż nie... Chyba, że się dokładnie wie czego szuka. Brzmi znajomo? Niby metryki z aplikacji są, nawet zebrały się na wykresie... ale czy na pewno wiesz co robisz? My też tam byliśmy - w projekcie w znacznym stopniu bazowaliśmy na metrykach, ale droga do wyciągnięcia z nich prawdziwej wartości była wyboista. W trakcie prezentacji podzielę się naszymi przemyśleniami, błędami, rzeczami, które zrobiliśmy lepiej.


O Piotrze: Zawodowo programuję od 10 lat, w tym ponad 6 w TouK. Od zawsze związany byłem z okolicami JVM. Lubię diagnostykę i dbanie o własny warsztat programistyczny. Lubię też dzielić się wiedzą i pomagać w rozwoju innym :)


Sala udostępnione dzięki uprzejmości Dziekan wydziału MFiI UMCS


Partnerem spotkania jest firma TouK

Partnerem spotkania jest Lubelska Wyżyna IT https://lwit.lublin.eu


Jest to kolejne wydarzenie wpisujące się w serię wydarzeń związanych z otrzymaniem przez Miasto Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.


Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia