Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

meet.js Łódź

Wydarzenie:
meet.js Łódź
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
18.10.2022 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Niebostan
Adres:
ul. Piotrkowska 17
Strona www:
Opis:

Jesteście miłośnikami JavaScriptu, a może po prostu chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o tym języku? Świetnie się składa, bo po pandemicznej przerwie meet.js wreszcie wraca do Łodzi!

Na meetupie prelegentami będą Jacek Mirowski z STX Next oraz Nikodem Szatkowski z DataArt.

Tematy:

  • Jacek Mirowski - “useEffect - robisz to źle”

Gdy w ręku trzymasz młotek, wszystko wokół wygląda jak gwoździe - odnoszę wrażenie, że podobnie jest z pewnym reactowym hookiem, którego uniwersalność okazała się jego największym przekleństwem. Będzie to krótka prezentacja o wbijaniu wkrętów i nieśmiała sugestia alternatyw, ale także mroczna wizja tego, co być może zrobi z Waszym kodem nowy model renderowania wdrożony w osiemnastej wersji popularnego wcale-nie-frameworka.

  • Nikodem Szatkowski - Projekt idealny, czy istnieje?

Ile razy podczas rozmowy z rekruterem zdarzyło się wam słyszeć o wspaniałym projekcie, do którego macie dołączyć, o wykorzystywanych w nim najnowszych frameworkach i pracy wyłącznie w zespole scrumowym? Czy rzeczywistość projektowa faktycznie jest taka różowa? Posłuchajcie kilku subiektywnych porad od developera opartych na doświadczeniach zdobytych w trakcie 14 lat pracy w różnych projektach.


Prelegenci:

Jacek Mirowski (STX Next)

Pierwsze zajęcia z programowania poprowadziłem jeszcze na kółku informatycznym pod koniec gimnazjum, jakieś 17 lat temu – tyczyły się słusznie minionej technologii Flash. Po drodze przeżyłem jeszcze nieco wyparty już z pamięci epizod z PHP, a od około 11 lat mam styczność z JS. W międzyczasie męczę też Pythona. Jestem potwornym leniem i wcale się z tym nie kryję. Lubię więc dobrze doprecyzowane zadania oraz czytelny, spójny i otestowany kod – dzięki temu nie trzeba go pisać dwa i więcej razy. Co więcej, wolę usuwanie kodu, niż dopisywanie go – jestem pewien, że zarówno ja, jak i Wy mamy ciekawsze rzeczy do czytania. Ucinanie zakresu funkcjonalności i proponowanie mniej męczących w implementacji oraz utrzymaniu rozwiązań sprawia, że robi mi się cieplej na serduszku, overengineering mnie mierzi – YAGNI w kodzie i na refinemencie.


Nikodem Szatkowski (DataArt)

Senior JavaScript Developer z 14-letnim doświadczeniem w programowaniu. Wielki fan ReactJS. Zaczynał swoją karierę jako database developer i kontynuował ją jako full-stack dev, jednak aktualnie skupia się na technologiach frontendowych.


Więcej informacji: https://www.meetup.com/meet-js-lodz/events/288792240/

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia