Logo Crossweb

Log in

close
Sign up Forgot password

Password recovery

close Enter the email address you used to register your Crossweb account.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

Modularyzacja - miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle

Event:
Modularyzacja - miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
30.11.2022 (wednesday)
Time:
18:00
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Sollers Consulting Sp.z o.o - Lublin
Address:
Description:

"Modularyzacja", "Mikroserwisy", "Topologie" - kiedy biznes mówi żargonem technicznym to wiedz, że coś się dzieje. Podczas prezentacji przedstawię z perspektywy osoby technicznej dlaczego ładne prostokąty i strzałki na prezentacji nie mają nic wspólnego z autonomicznymi modułami i zespołami.

Jak to się dzieje, że pomimo pięknych rysunków system kończy ze syjamską modularyzacją - wszystko połączone ze wszystkim a w efekcie zespoły produkcyjne mają przestoje, mimo, że z zewnątrz wygląda to jakby byli zapracowani po kokardkę.

Zobaczysz jak proste techniki strategicznego Domain-driven Design: destylacja kontekstów i mapowanie kontekstów pozwalają unaocznić błędy modularyzacji i je naprawić bez wiedzy technicznej.

Sławomir Sobótka:

Od 13 lat jestem właścicielem firmy szkoleniowo doradczej Bottega IT Minds zrzeszającej 70 ekspertów technicznych.

Równolegle współpracuję jako inwestor i CTO z kilkoma startupami: Cortivision - obrazowanie pracy mózgu w bliskiej podczerwieni i sceny VR dla dzieci z deficytami uwagi

Augmented Neural Systems - sceny VR wspomagające system hormonalno-odpornościowy w walce z rakiem

Augmented Reality Training Systems - rzeczywistość dopełniona w treningach strzeleckich

oraz Devskiller - automatyzacja rekrutacji i zarządzanie kompetencjami w organizacjach IT

W ciągu 19 lat pracy w branży IT pełniłem role programisty,

architekta, lidera zespołu, mentora i trenera.


See an error in the description or event details?

Similar events

There are no upcoming events for these parameters in the Crossweb database.
Do you know about an event? Please add it.