en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

NOVOTalks - Środowiska open-source podnoszące standard tworzonych aplikacji

Organizowane
przez firmę IT
novotalks-srodowiska-open-source-podnoszace-standard-tworzonych-aplikacji-styczen-2019
Wydarzenie:
NOVOTalks - Środowiska open-source podnoszące standard tworzonych aplikacji
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT , UX
Tematyka:
Data:
24.01.2019 (czwartek)
Godzina:
19:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Klub RE
Adres:
ul. Świętego Krzyża 4
Strona www:
Organizator:
firma technologiczna
Kraków
Opis:

Zapraszamy na spotkanie tym razem prowadzone z udziałem gości z Software Mansion. Będą trzy ciekawe prezentacje.


1. Big Data - Real-time stream processing with Apache Flink - prezentacja Tomka Noconia (Software Developer, NOVOMATIC Technologies Poland)


Czy wiesz, że wszelkiego rodzaju dane powstają jako strumień zdarzeń? Przelewy bankowe, pomiary czujników, logi urządzeń, interakcje użytkowników na stronach internetowych lub urządzeniach mobilnych - wszystkie te informacje to strumień danych.


Na prezentacji Tomka poznasz koncepcje oraz problemy związane z przetwarzaniem strumieni danych w środowisku Big Data. Wszystkie przykłady zostaną oparte o framework Apache Flink, który jest wykorzystywany przez największych graczy w tej dziedzinie: Alibaba, UBER, Ericsson, Netflix, ING oraz wiele innych. Nie zabraknie przykładów (live demo) z działania systemu w praktyce.


2. Membrane Framework – niezawodne i skalowalne strumieniowanie multimediów - prezentacja Mateusza Fronta (Inżynier Oprogramowania, Software Mansion)


Przetwarzanie multimediów nigdy nie było łatwe – duże ilości danych, mnogość formatów, protokołów i standardów czy

rosnące wymagania odnośnie opóżnienia i jakości. Ta prezentacja wprowadzi cię w świat strumieniowania multimediów

z wykorzystaniem Membrane Framework – narzędzia tworzonego przez Software Mansion do zastosowań multimedialnych.

Framework dostarcza zbiór tak zwanych elementów, czyli "cegiełek", które za jego pomocą można komponować tworząc aplikacje przetwarzające multimedia. Membrane jest udostępnione jako open-source.


3. User Experience aplikacji mobilnych i React Native - prezentacja Michała Osadnika (Software Engineer, Software Mansion).


Co kieruje naszą podświadomością, gdy decydujemy o przewadze jednej aplikacji nad inną, choć zdającą się reazlizować ten sam model biznesowy? Jak to się dzieje, że jeden newsfeed jest przyjemniejszy w przewijaniu od drugiego? Co powoduje, że produkty Apple dają tak spójne odczucie użytkowania? Oscylator harmoniczny, tarcie dynamiczne, splajny Béziera i równania d’Alemberta? Czy są miejsca, gdzie programista nie ma prawa zaglądać? Wreszcie, co ma do tego React Native i kto rozdaje licencje na hardkodowanie stałych w kodzie?


Spikerzy:


Tomasz Nocoń - Programista z ponad 5 letnim doświadczeniem w branży IT. Na co dzień zajmuje się technologiami backendowymi oraz aktywnie bierze udział w pracach frontendowych oraz DevOps. Zwolennik konteneryzacji, mikroserwisów oraz wolnego oprogramowania. Obecnie specjalizuje się w analizie oraz przetwarzaniu danych.


Mateusz Front - Członek zespołu rozwijającego Membrane Framework. Jeden z utalentowanych inżynierów oprogramowania w Software Mansion. Jak przystało na typowego programistę, nie lubi zbyt wiele mówić i pisać o sobie.


Michał Osadnik- Software Engineer w Software Mansion oraz student informatyki. Niepoprawny fan aplikacji mobilnych, dobrego designu oraz wysokiego User Experience. Miłośnik Reacta Native, społeczności Open Source i produktów firmy Apple. Oprócz tego zapalony czytelnik niepopularnej literatury oraz amator muzyki najstarszej.


Serdecznie zapraszamy! Niezmiennie kontynuujemy tradycję smacznej pizzy oraz rozgrzewających napitków.


Dołączcie do wydarzenia już teraz!


Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia