en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Poznań JUG

Wydarzenie:
Poznań JUG
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
16.04.2019 (wtorek)
Godzina:
17:15
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Maraton Business Center
Adres:
Królowej Jadwigi 43
Strona www:
Agenda:
  • 17:15 - 17:40 Lightning talk - Komercyjne wykorzystywanie oprogramowania na licencji open source.
  • 17:40 - 18:00 Networking, przerwa kawowa, kanapki
  • 18:00 - 19:00 Zawrót głowy, czyli przeskok z Java8 na Java12
  • 19:00 - 19:20 Networking, przerwa kawowa, kanapki
  • 19:30 - 20:20 Mocking and testing your TCP communication with TCP Mocker
  • 20:30 - 22:30 After party, PIZZA & BEER
Opis:

Zapraszamy na kolejne spotkanie poznańskiego JUGa które odbędzie się we współpracy z firmą Payworks. Poniżej znajdziesz agendę oraz plan spotkania! Do zobaczenia 16 kwietnia w siedzibie Payworks w biurowcu Business Link Maraton (Królowej Jadwigi 43).


1) Temat: Komercyjne wykorzystywanie oprogramowania na licencji open source.


W ramach wydarzenia opowiemy sobie o podstawowych licencjach typu open source (GPL, LGPL, MIT, Apache, BSD), o warunkach ich komercyjnego wykorzystywania, a także o możliwości połączenia licencji otwartej z licencją zamkniętą/własnościową w ramach podwójnego licencjonowania. Wszystko po to, aby udzielić odpowiedzi na pytanie który model jest najkorzystniejszy biznesowo dla twórców.


Prelegentka:

Monika Chajec – adwokat, prowadząca Studio Adwokackie (www.studioadwokackie.com), specjalizująca się w obsłudze prawnej firm (szczególnie branży IT) oraz podmiotów kreatywnych. Lubi swoją pracę, partnerską współpracę i ogólny smart casual.


2) Temat: Zawrót głowy, czyli przeskok z Java8 na Java12


Świat Javy w przeciągu ostatnich lat był relatywnie spokojny i monotonny. Pojawiały się co prawda od czasu do czasu zmiany, nowości… Wtedy nagle pojawiła się Java 8 wraz ze streamami, później wersja 9, 10, 11. Od trzech tygodni mamy już dostępną produkcyjną wersję Javy 12… Tak… "dwunastki". W mojej prezentacji chciałbym podzielić się z Wami przyczyną i motywacją zmian w cylku wydawania nowych wersji JDK, postaram się również zaprezentować najważniejsze zmiany jakie zaszły od Javy ósemki do dwunastki. Jeśli korzystasz z Oracle Java 8, albo nawet gorzej 9tki lub 10tki – to wiedz, że coś się dzieje.


Prelegent: Paweł Woźniak

Paweł Woźniak - programista z 10 letnim doświadczeniem. Ostatnie 5 lat spędził w sektorze fintech, emv, integracji z bankami i instytucjami płatniczymi. Obecnie uczestniczył w procesie otwarcia i budowania nowego biura firmy Payworks w Poznaniu. Współorgnizator konferencji Pyrcode w Poznaniu. Pochodzi z Bydgoszczy gdzie jest wspłózałożycielej grupy JUG. W wolnym czasie uwielbia jeździć na motocyklu, grać w squasha i biegać.


3) Topic: Mocking and testing your TCP communication with TCP Mocker


So your application is using TCP based communication with an external party.


The application seems to be working perfectly, your client is happy.


You are about to perform a minor refactoring in the communication layer. Because of that change all of a sudden, all requests to the external party start failing. After spending a lot of time on debugging with wireshark you realize that one minor field is sent as a hex string instead of bytes. You fix the issue and it works again. So in order to avoid this in the future and receive faster feedback when the implementation breaks you decide to cover communication layer by integration and acceptance tests.


In this talk, we will chat about how to test TCP based communication in your systems. We will discuss mocking on a TCP level in integration and acceptance tests with less effort and techniques allowing to prevent undesired changes in your TCP requests.


There will be a lot of Automated testing, Spring Framework and Docker in this talk.


Dmitry Malchikov - I am a developer with more than 14 years of experience in software development. I am interested in full stack development but last years I mostly focus on backend. I work at Payworks as a tech lead in one of teams. Our team is responsible for integration of multiple third party acquirer banks and payment systems. Prior to working there I gained quite a lot of interesting experience which I would like to share with you.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia