en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

PTaQ XLV

Wydarzenie:
PTaQ XLV
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
07.09.2017 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski , angielski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Maraton Business Center
Adres:
Królowej Jadwigi 43
Facebook:
Opis:

Zapraszamy was na pierwsze powakacyjne spotkanie PTaQ. Mamy nadzieję, iż wypoczeliście, gdyż Karina i Paweł przygotowali dla was kawał wiedzy do zdobycia. Karina opowie jak wprowadzić i usprawniać proces testowy, a Paweł poruszy ostatnio coraz popularniejszy temat TestOps.

Kiedy? 7 września (czwartek), start godz.18:00

Gdzie: Maraton Business Center, Królowej Jadwigi 43, Wejście B, 4 Piętro, biuro firmy OLX

  • Embedding testing process into software development lifecycle

(without dedicated test environment)

Imagine: You are now a single QA engineer on a big project with neither testing team onboard nor testing culture inside the development team yet. What to start with? How to organize your and your team’s work to make it possible constantly deliver the certain level of quality? What processes to change first?

I will share my experience in building and embedding testing process from scratch without dedicated test environment. I also will show how we organized testing on the local environment (PHP+own framework+Docker) on branches before merging, in order to prevent bugs sneaking out to prod.

This presentation will be useful for process-committed QA engineers who are ready to work with the code.

Karina Petrosian – Od ponad pół roku jest testerka w OLX gdzie dba o jakość aplikacji webowych i mobilnych. Ma doświadczenie w testowaniu manualnym ponad 6 lat. W tym czasie pracowała z wieloma technologiami w wielu różnych projektach zaczynajac od startupów a kończąc na bankach inwestycyjnych. Jest miłośniczką procesów w codziennej pracy.

W czasie wolnym podróżuje i uprawia sport, między innymi siatkówkę, bieg, narty i fitness.

  • Testops 101 – z (testerska) głową w chmurze

Podejścia Continuous Delivery i Continuous Deployment stają się coraz bardziej popularne, dzięki nim mamy możliwość przyspieszenia cyklu wytwarzania oprogramowania. Doprowadza nas to wyzwania jakim staje się odpowiednie zapewnienie jakości, pojawia się potrzeba jeszcze większej automatyzacji zadań, zarówno tych związanych bezpośrednio z testowaniem aplikacji jak i dotykających ogólnego procesu jej wytwarzania. Role uczestników tego procesu się łączą i zacierają. Tester uczestniczy w automatyzacji testów, automatyk testów współtworzy wraz z programistą i administratorem środowiska testowe czy produkcyjne. Często to właśnie od testera oczekuje się zapewnienia czy koordynowania dostarczenia odpowiednich narzędzi w projekcie – czy to dotyczących analityki kodu (metryki jakości, analiza statyczna, dynamiczna), analizy defektów i automatyzacji ich cyklu życia oraz integracji tych wszystkich metryk i narzędzi w proces i cykl pracy zespołu. Trend ten nazywa się często TestOps. Dodatkowym czynnikiem, który zmienia metodologię pracy jest szeroko pojęta chmura – zmiana podejścia do zasobów serwerowych i nowe możliwości jakie dają nam takie serwisy jak Amazon Web Services czy Microsoft Azure. W swojej prezentacji przedstawię jak uspójnić środowiska aplikacji przy użyciu dockera, a następnie jak łatwiej nimi zarządzać przy pomocy docker compose. Na przykładzie AWS oraz korzystając z wcześniejszej konfiguracji dockera zaprezentuję jak stworzyć infrastrukturę dla aplikacji testowanej oraz uruchomić dla niej zestaw testów. Bazując na infrastrukturze utworzonej w Elastic Beanstalk pokażę jak w prosty sposób możemy klonować środowiska czy modyfikować do naszych potrzeb. Następnie przedstawię jak przy pomocy środowiska CI oraz przy integracji z githubem zintegrować przedstawione podejścia i narzędzia w jeden spójny workflow.

Paweł Maciejewski – Inżynier testów automatycznych z ponad pięcioletnim doświadczeniem. W swojej karierze uczestniczyłem w wielu projektach w różnych technologiach – od bankowych aplikacji okienkowych po skomplikowane serwisy internetowe. Od prawie dwóch lat w OLX, ostatnio poruszając się na styku dewelopmentu i devops współtworząc process ciągłej integracji i deploymentu dla jednego z projektów firmy. Pasjonat devops i chmury, podróżowania, od niedawna zapalony biegacz.

Uczestnicy (1):
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Poznań

Asseco Poland S.A.
Firma technologiczna

Białystok, Bielsko - Biała, Bydgoszcz, Gliwice, Katowice, Kraków, Lublin, Mielec, Opole, Poznań, Radom, Rzeszów, Sanok, Szczecin, Tarnów, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław, Łódź
technologie:
,
16 ofert pracy
 
SoftServe
Software House

Białystok, Gliwice, Poznań, Warszawa, Wrocław
technologie:
,
1 oferta pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>

Podobne wydarzenia