Crossweb
<< Wróć do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Quality Meetup #10

Wydarzenie:
Quality Meetup #10
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Tematyka:
Data:
08.12.2016 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Progress Bar
Adres:
Bojkowska 37a
Facebook:
Opis:
Zapraszamy na jubileuszowy Quality Meetup!
WYSTĄPIĄ:
  • Łukasz Pińkowski (Java Developer, Future Processing) z tematem: „Testy wydajnościowe w projekcie – case study”
Testy wydajnościowe to specyficzny rodzaj testów. Często nie mają najwyższego priorytetu lub w ogóle nie są przeprowadzane. W swoim wystąpieniu Łukasz przedstawi historię testów wydajnościowych w projekcie, gdzie zostały one potraktowane z należytą powagą, oraz skupi się na błędach znalezionych przez testerów podczas ich pracy. Błędy te zostaną zakwalifikowane do kilku grup: błędy funkcjonalne, wynikające ze zbyt wolnego wykonania pracy, czy błędy związane z ilością danych. Łukasz postara się przedstawić przykłady błędów dla każdej z omawianych grup oraz omówić najczęstsze przyczyny i sposoby na ich uniknięcie.
  • Milena Sobolewska (Senior Software Test Engineer, Egnyte) opowie “Jak zaimplementować page object pattern, kiedy brakuje page'ów i drivera?”
Wszystko jest jasne, proste i klarowne, kiedy automatyzujemy aplikację webową – selenium webdriver, page object pattern — i do przodu. Jednakże co zrobić, kiedy nie możemy zastosować selenium webdriver ani żadnego istniejącego drivera, bo nie istnieje taki, który komunikowałby się z testowanymi przez nas komponentami? Mało tego, te komponenty nie są page'ami a plikami i folderami na dysku lokalnym czy w chmurze. Od razu uciekać w popłochu, czy może jednak przyjąć wyzwanie?
Podczas prelekcji Milena zaprezentuje, jak z tym problemem uporał się jej zespół. Udowodni również, że page object pattern można stosować prawie w każdym kontekście, ponieważ jego nazwa jest myląca, a cały problem nie jest aż tak skomplikowany, jak się na początku wydaje.
O NAS
Quality Meetup to inicjatywa ludzi chcących doskonalić swoją wiedzę i umiejętności w zapewnianiu jakości oprogramowania. Są to spotkania poszukiwaczy inspiracji oraz praktycznych rozwiązań wdrożonych w prawdziwych projektach informatycznych.
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Poznaj organizatora tego wydarzenia:

Future Processing
Firma technologiczna

Gliwice
technologie:
.NET, Android, ASP.NET, Azure, C#...
2 oferty pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>

PODOBNE WYDARZENIA

09.11 Czw
Start-it-up! edycja IV
Gliwice
startup
Spotkanie
Bezpłatny
18.11 So
SpreadIT 2017
Gliwice
IT , programowanie , gry
Konferencja
Bezpłatny
01.12 Pt
Future Dev Day
Gliwice
IT , programowanie , big data , Angular , Cloud
Konferencja
Bezpłatny