en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Quality Meetup #18

Organizowane
przez firmę IT
Wydarzenie:
Quality Meetup #18
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
20.11.2018 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Strefa Centralna
Adres:
pl. Sejmu Śląskiego 2
Facebook:
Organizator:
Future Processing
Opis:

Quality Meetup powraca z nowymi tematami! 


Zapraszamy na 18. spotkanie, na którym wystąpią:

  • Robert Nyga (Senior QA Specialist) z tematem „Jak utrzymać wysoką jakość w projekcie scrumowym?”,
  • Joanna Szuba (Quality Assurance Engineer, STX Next) z prezentacją „Hack me if you can – Wprowadzenie do testów bezpieczeństwa”.


Szczegóły wystąpień:


  • JAK UTRZYMAĆ WYSOKĄ JAKOŚĆ W PROJEKCIE SCRUMOWYM?


Ze wszystkich działań, które podejmujemy podczas pracy w projekcie, co tak naprawdę wpływa na jego wysoką jakość? A jeśli już idzie dobrze i sprint za sprintem dostarczamy solidne oprogramowanie, to co zrobić, aby nasz team nie popadł w marazm i nie zaczął się nudzić? 

W czasie prelekcji Robert chciałby podzielić się kilkoma swoimi przemyśleniami i prostymi technikami, które pozwolą Wam określić działania, mające kluczowe znaczenie dla efektów pracy w projekcie.


ROBERT NYGA – Senior QA Engineer i trener. Testowaniem zajmuje się od siedmiu lat, a od czterech pracuje jako Lead QA, sprawując pieczę nad jakością — tą widoczną w końcowym produkcie oraz tą odczuwalną w codziennej pracy zespołu. W swoich projektach Robert kładzie nacisk na sprawnie działające interakcje w zespole – wierzy, że większość problemów nie leży w wyborze technologii. Tworzy i prowadzi szkolenia skierowane do testerów. Oprócz ścieżki QA Robert ma na swoim koncie epizod w roli Product Ownera.


  • HACK ME IF YOU CAN – WPROWADZENIE DO TESTÓW BEZPIECZEŃSTWA


Prezentacja będzie wprowadzeniem do testowania bezpieczeństwa dla osób, które wcześniej nie zajmowały się tym zagadnieniem. Omówione zostanie znaczenie testów bezpieczeństwa, skala problemu naruszeń bezpieczeństwa w aplikacjach webowych oraz możliwe konsekwencje zaniedbań w tym obszarze.

Joanna przedstawi wybrane, proste techniki wyszukiwania podatności w aplikacjach webowych i narzędzia pomocne w testach bezpieczeństwa, by następnie porozmawiać z Wami o dobrych praktykach. Wszystkie zagadnienia będą ilustrowane prawdziwymi (nie)działającymi przykładami.


JOANNA SZUBA – poznanianka z urodzenia, zamieszkania i przede wszystkim przekonania. Testuje od niemal trzech lat, wcześniej studiowała zupełnie nietechniczny, a zaskakująco przydatny kierunek. Nieustannie szuka okazji do eksplorowania nowych technik i narzędzi. Uwielbia dzielić się wiedzą i dyskutować. Ma czarny pas w zapasach słownych z devami i nieśmieszny żart na każdą okazję w zanadrzu. Obecnie związana z firmą STX Next.

Uczestnicy (1):
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia