Logo Crossweb

SecOps Polska Online MeetUp #32

Wydarzenie:
SecOps Polska Online MeetUp #32
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
31.08.2022 (środa) - 01.09.2022 (czwartek)
Godzina:
17:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Rejestracja:
Strona www:
Facebook:
Agenda:

 

17:00 Prelekcja #1: “Monitorowanie bezpieczeństwa środowisk chmurowych” - Bartłomiej Wiśniewski


Czy monitorowanie bezpieczeństwa w chmurze różni się od robienia tego w środowiskach on-prem? Czy wiecie, jakie wyzwania niesie w chmura w tym zakresie? Co powinno się monitorować? Z jakich narzędzi można skorzystać? Pytań jest naprawdę wiele, a na te i kilka innych Bartłomiej odpowie w trakcie swojej prelekcji.Bartłomiej Wiśniewski - architekt bezpieczeństwa chmury, zajmuje się przygotowywaniem architektury oraz wdrożeniami narzędzi bezpieczeństwa środowisk uruchamianych w Microsoft Azure, Google Cloud Platform i Amazon Web Services.


_______________________________________________________________________

 


18:00 Lightning talk - Mariusz Dalewski


_______________________________________________________________________

 

18:10 Prelekcja #2: “Is persistence on serverless even possible?! Pwning AWS Lambdas & GCP Cloud Functions” - Paweł Kusiński


Serverless jest obecnie jedną z popularniejszych opcji w przypadku środowisk chmurowych, ale czy zastanawialiście się kiedyś, jak to tak naprawdę działa? Czy serverless naprawdę jest server-less? Paweł podczas prezentacji opowie m.in. jak działają funkcje serverlessowe oraz wytłumaczy, w jaki sposób można badać środowisko serverlessowe za pomocą pseudo-shella po http. Podczas live demo zaprezentuje również, jak skorzystać z RCE, by uzyskać persystencje oraz poruszy kilka innych kwestii. Zapraszamy na wykradanie danych na żywo z AWSowych Lambd i GCP Cloud Functions! 


Paweł Kusiński - Starszy Konsultant ds. bezpieczeństwa IT w SecuRing od marca 2020 roku, specjalizujący się w bezpieczeństwie chmury i aplikacji. Wykonuje testy penetracyjne i audyty infrastruktury dla szerokiej gamy projektów informatycznych. Jego głównym obszarem zainteresowań jest bezpieczeństwo w chmurze – w szczególności Amazon Web Services. Posiada doświadczenie w przeprowadzaniu przeglądu konfiguracji AWS, a także w podnoszeniu świadomości bezpieczeństwa wśród zespołów projektowych w tym zakresie. Główny prowadzący szkolenia "Practical AWS Security"Opis:

SecOps Polska Online MeetUp #32

31.08.2022 o 17:00

Sesja Q&A po każdym z wystąpień.

 

Harmonogram:

17:00 Prelekcja #1: “Monitorowanie bezpieczeństwa środowisk chmurowych” - Bartłomiej Wiśniewski

18:00 Lightning Talk - Mariusz Dalewski

18:10 Prelekcja #2:  ”Is persistence on serverless even possible?! Pwning AWS Lambdas & GCP Cloud Functions” - Paweł KusińskiTransmisja:

YouTube: https://www.youtube.com/c/SecOpsPolska/

fanpage SecOps: https://www.facebook.com/SecOpsPolska/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/secopspolska/


Poprzednie nagrania:

https://www.youtube.com/c/SecOpsPolska/
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Podobne wydarzenia