Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SecureIT

Wydarzenie:
SecureIT
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
06.06.2018 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Kwadrat
Adres:
ul. Bardowskiego 4
Strona www:
Opis:

Internet to dżungla. Znajdziesz tam zaciszne oazy pełne wartościowych treści, ale także mnóstwo niebezpieczeństw, które czyhają nawet na świadomych użytkowników sieci. Chcesz dowiedzieć się, jakich sztuczek używają, oraz jak ustrzec przed nimi siebie, swoje strony i autorskie aplikacje? Zapraszamy!


Już 6 czerwca światowej klasy eksperci z zakresu bezpieczeństwa IT spotkają się w Rzeszowie na zaproszenie społeczności GDG i Women Techmakers, aby podzielić się z Wami swoją wiedzą i wskazówkami.


Kto dla Was wystąpi?


  • Gynvael Coldwind (Google) - Szybkie wprowadzenie do bezpieczeństwa aplikacji


Programista pasjonat z zamiłowaniem do bezpieczeństwa komputerowego i niskopoziomowych aspektów informatyki. Autor książki "Zrozumieć Programowanie", a także licznych artykułów, publikacji, podcastów oraz wystąpień poświęconych wspomnianym tematom. W 2013 roku odebrał w Las Vegas (wspólnie z Mateuszem Jurczykiem) nagrodę Pwnie Award w kategorii „Najbardziej innowacyjne badanie naukowe” z dziedziny bezpieczeństwa komputerowego. Współzałożyciel i były kapitan zespołu Dragon Sector”, jednej z najlepszych drużyn CTF na świecie. Od 2010 roku mieszka w Zurychu, gdzie pracuje dla firmy Google jako Senior Software Engineer/Information Security Engineer.


  • Marek Majkowski (Cloudflare) - Jak Cloudflare radzi sobie z największymi atakami DDoS


Internet to dżungla. Wszyscy providerzy oferujący stabilne usługi w sieci muszą przygotować się na nowatorskie ataki. Cloudflare obsługuje 10% ruchu w Internecie, i ataki-niespodzianki widzi cały czas. Tematem tej prezentacji będą automatyczne systemy wykrywające i mitygujące ataki DDoS, które zbudowaliśmy w ciągu ostatnich 3 lat. Poruszone będą tematy dotyczące architektury internetowej anycast, ataków L3 i L4 (w tym DNS i SYN flood) a także ataki L7. Wspomniany będą tematy BGP, flowspec, iptables i najważniejsze - super bytecode o nazwie BPF.


Marek Majkowski (twitter: @majek04) – aktualnie mityguje ataki DDoS w Cloudflare. W swojej karierze zmierzył się z takimi tematami, jak key-value databases, rozproszone systemy kolejkowania, komunikacja w czasie rzeczywistym i system do skracania czasu - tak aby testowanie protokołów trwało sekundy


Więcej informacji: https://www.meetup.com/GDGRzeszow/events/247734033/

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia