Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Silesia JUG #75 - Czy JVM nadaje się do Serverless?

Wydarzenie:
Silesia JUG #75 - Czy JVM nadaje się do Serverless?
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
22.04.2022 (piątek)
Godzina:
17:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Supersam\, biuro firmy JAMF
Adres:
ul. Ks. Piotra Skargi 6
Strona www:
Opis:

Cześć JUGowcy!


Zapraszamy na jubileuszowe 75. spotkanie śląskiego JUG. Po raz pierwszy po pandemicznej przerwie spotkamy się stacjonarnie! Tym razem na naszej scenie zagości Wojtek Gawroński.


Abstrakt: Jeśli ktoś z Wam zderzył się z rozwiązaniami klasy Serverless na pewno wie o tym, że może to być rozwiązanie dość nietypowe w przypadku wykorzystania klasycznych rozwiązań rodem z ekosystemu JVM. Głównym problemem jest tzw. cold start i to głównie przez to utarło się powiedzenie, że "Java nie nadaje się do Serverless". Podczas prezentacji pokażę, że przy zastosowaniu odpowiednich dobrych praktyk, narzędzi dostępnych w ekosystemie i określonych funkcjonalności chmury AWS można te problemy skutecznie rozwiązać. A stąd już prosta droga do efektywnego wykorzystania architektury Serverless i pozostałych usług AWS.


Bio: Wojtek pracuje w AWS jako Senior Developer Advocate w regionie centralnej i wschodniej Europy. Związany z tematyką chmurową od 2015 roku – na różnych poziomach: od administratora, przez programistę do architekta rozwiązań chmurowych. Jako niepoprawny fan programowania funkcyjnego oraz architektury Serverless, będzie starał się wam pokazać jak kombinacja tych dwóch (na pozór niepasujących do siebie) elementów, może dać bardzo ciekawe wyniki.


Więcej informacji: https://www.meetup.com/Silesia-JUG/events/285068421/

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia