Logo Crossweb

Log in

No account yet? Forgot password

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Send
This event has already taken place. Check upcoming events

sjug #19

Event:
sjug #19
Event type:
Meetup
Category:
IT
Topic:
Date:
25.08.2017 (friday) - 26.08.2017 (saturday)
Time:
17:30
Language:
Polish
Price:
Free
City:
Place:
Solid Software\, piętro 9\, sala 901
Address:
Biurowiec Budrol) (Jesiono wa 9a
Speakers:
Description:

Cześć!


Zapraszamy na 19 spotkanie Silesia JUG!

W sierpniu Daniel Pokusa wystąpi z tematem Orchiestrate Your Choreography!


Gdy mówimy o orkiestracji, powinniśmy myśleć o filharmonii i dyrygencie, który wskazuje muzykom rytm, dzięki czemu każdy muzyk wie kiedy zagrać swoją - znaną mu z nut - partię. Tak samo zachowuje się metoda, która wskazuje innym metodom, kiedy mają wykonać swoje - znane - zadanie. Z kolei choreografia to układ taneczny, który nie potrzebuje dyrygenta. Wystarczy muzyka i tancerze (np. baletu) doskonale wiedzą kiedy mają zatańczyć swoją partię. Muzyka tworzy dla nich pewne zdarzenia, które pozwalają im reagować na nie w z góry ustalony sposób. Podobnie działa metoda reagująca na zdarzenie- jeśli coś się wydarzy możemy wykonać z góry zaprogramowany kod.

W oparciu o te dwa fundamentalne podejścia do pisania oprogramowania zbudowano wiele frameworków i narzędzi. Są one podstawą każdej dyskusji na temat komunikacji w systemach rozproszonych i architekturach takich jak Event Driven Architecture, Microservices, czy CQRS. Równocześnie, zbyt rzadko zastanawiamy się nad nimi i tym jak się uzupełniają i przenikają wzajemnie.

Chciałbym Wam pokazać plusy i minusy stosowania Orkiestracji i Choreografii, ale przede wszystkim jak praktycznie je łączyć ze sobą budując własną architekturę złożonych systemów- zarówno na poziomie kodu źródłowego jak i całych komponentów.


Bio Pragmatyk, zapalony zwolennik zwinnych metodyk prowadzenia projektów, automatyzacji i efektywności. Z jednej strony programista, ściśle związany z rodziną języków JVM oraz kierownik projektów, z drugiej trener zajmujący się wsparciem w zakresie jakości projektów, organizacji zespołu, rekrutacji i rozwoju personalnego. Każdego dnia stara się obalić mit programisty we flanelowej koszuli nie posiadającego zdolności interpersonalnych, a jedynie wiedzę techniczną. Wierzy, że istotą wytwarzania dobrego oprogramowania jest komunikacja, współpraca i umiejętność dzielenia się wiedzą. Współtwórca konferencji SpreadIT (https://spreadit.pl) oraz aktywny uczestnik wydarzeń ze światka IT. Bloguje na http://software-empathy.pl


Czas trwania: 60 min + QA

Transmisja: https://join.me/solidsoftware2

Zapraszamy!

Similar events

Profile of employers