en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Spotkanie entuzjastów R w Krakowie #16

Wydarzenie:
Spotkanie entuzjastów R w Krakowie #16
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
24.01.2018 (środa)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Wydział Zarządzania AGH
Adres:
ul. Gramatyka 10
Facebook:
Opis:

Kolejne spotkanie entuzjastów R tym razem trochę z Pythonem. Zaproszonymi gośćmi są Vladimir Alekseichenko oraz Maciej Majewski.


Prelegent: Vladimir Alekseichenko

Tytuł prezentacji: Programista 2.0


Opis:

Czy wiesz, że zbliża się 4 rewolucja przemysłowa? Wydaje Ci się, że rozmowy o przejęciu pracę przez robotów dotyczy tylko innych zawodów i programista nadal będzie bardzo potrzebny? Częściowa to jest prawda, ale z drugiej strony szykują się naprawdę duże zmiany w najbliższe 5-10 lat. Dlatego, jeśli chcesz przygotować się, polecam sprawdzić kim będzie programista 2.0. Okazuje się, że poznanie uczenia maszynowego może być ciekawą przygodą (aha i robinie doktoratu jest opcjonalne). Pokażę na przykładach, jak stosunkowo małym wysiłkiem można robić całkiem ciekawe i wartościowe rzeczy. Celem prezentacji jest inspiracji i złamanie bariery co do złożoności tematu uczenia maszynowego. Jak potrafisz programować, to tutaj również dasz sobie rady. Zapraszam.


O mnie:

Vladimir lubi podróże (odwiedził około 30 krajów) ... również w świecie IT. Zaczął programować ponad 10 lat temu i pracował w różnych dziedzinach informatyki (z różnymi technologiami). Przez ostatnie 4 lata zajmuję się tematami związanymi z danymi, takie jak machine learning czy data science. Był zaangażowany w budowę infrastruktury dla wyszukiwarek (TB danych). Przygotował ETL (oparty na stacku Hadoop/Kafka/Storm), robił prognozy sprzedaży i wiele innych. Jest trenerem w warsztatach DataWorkshop.eu gdzie wyjaśnia, jak korzystać z uczenia maszynowego w życiu bez komplikacji teoretycznych i zawiłych wzorów. Ma podcast o sztucznej inteligencji - BiznesMysli.pl Uczestniczy w konkursach Kaggle'a. Kocha dane i wyzwania.


Prelegent: Maciej Majewski

Tytuł prezentacji: Data Science, a eksperyment LHCb przy Wielkim Zderzaczu Hadronów


Opis: Jak można wykorzystać eksplorację danych i uczenie maszynowe w fizyce wysokich energii? Zapoznam was z eksperymentem LHCb oraz wyzwaniami które napotyka.


O mnie:

Od 2016 roku jestem doktorantem na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH. Należę do grupy AGH-LHCb współpracującej w ramach eksperymentu LHCb. W ramach współpracy zajmuję się zagadnieniami związanymi z dokładnością detektora, a szczególnie kalibracją. Eksploracją danych i uczeniem maszynowym interesuje się od roku 2013. Prowadzę również zajęcia “Python in The Enterprise“ na które serdecznie zapraszam studentów AGH. Czas poza światem technologii i nauki spędzam na dreptaniu po górach, backpackingu za granicą.


ZAPRASZAMY!

Uczestnicy (1):
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Kraków

Miquido
Software House

Kraków
technologie:
Python, Java, AWS, Docker, Ansible...
typ projektów:
Projekty dla klientów
3 oferty pracy
 
Bidroom
StartUp

Kraków
technologie:
Python, Java, JavaScript, AWS, Docker...
typ projektów:
własny produkt
2 oferty pracy
 
Smart4Aviation
firma technologiczna

Kraków, Trójmiasto
technologie:
Java, JavaScript, Selenium, Linux, Swift...
typ projektów:
webowe i mobilne rozwiązania dla linii lotniczych
2 oferty pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia