Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Spotkanie Poznań JUG: Polyglot Data with Events / Modern JVM Multithreading

Wydarzenie:
Spotkanie Poznań JUG: Polyglot Data with Events / Modern JVM Multithreading
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
26.11.2019 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Sonalake
Adres:
Plac Andersa 5
Strona www:
Agenda:
  • Adam Bugajewski Polyglot Data with Events
  • Paweł Jurczenko Modern JVM Multithreading
Opis:

Zapraszamy na kolejne spotkanie Poznań JUG, które odbędzie się 26 listopada o godzinie 18:00 w Sonalake (pl. Andersa 5, Budynek PFC, 1 piętro). Usłyszymy dwie prezentacje: Adam Bugajewski wygłosi prezentację zatytułowaną "Polyglot Data with Events", a Paweł Jurczenko opowie o "Modern JVM Multithreading". Szczegóły poniżej!


* Polyglot Data with Events

Modelowanie i przechowywanie informacji tak by odzwierciedlały wszystko co ważne w naszej aplikacji jest trudne. Jeszcze trudniejszy jest wybór technologii, która zrealizuje nasze wymagania. Wybrać bazę relacyjną? Tańszą czy droższą? A może skupić się na przechowywaniu całych dokumentów? A może wystarczy klucz-wartość? Czy będzie potrzebne wyszukiwanie pełnotekstowe? Podczas prezentacji postaram się przedstawić problemy i pokazać rozwiązania na przykładowej architekturze dużego systemu.


Adam Bugajewski - Java Developer od 11 lat, okazjonalnie Scrum Master i Team Leader, entuzjasta DDD, CQRS + ES, TDD i Event Stormingu. Uwielbia wykrawać Bounded Contexty w domenie, modelować i przekuwać procesy biznesowe w kod. W wolnym czasie zajmuje się piwowarstwem, kolarstwem, podnoszeniem ciężarów i wychowywaniem dzieci.


* Modern JVM Multithreading

W tej prezentacji opowiem o tym co warto mieć na uwadze pisząc nowoczesną aplikację wielowątkową na JVM. Czym różnią się green threads od fibers? Ile pul wątków i jakiego typu powinna mieć nasza aplikacja? Czy możemy mieć nieblokującą komunikację z relacyjnymi bazami danych? Czy kod domenowy może być uniezależniony od asynchroniczności? Czy da się mieć sensowny stack-trace w kodzie asynchronicznym? To główne zagadnienia jakie poruszę w trakcie prezentacji.


Paweł Jurczenko - inżynier oprogramowania w Allegro. Interesuje się systemami rozproszonymi, przetwarzaniem współbieżnym oraz programowaniem funkcyjnym.


Zapraszamy!!
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia