en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #9

Wydarzenie:
SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #9
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
06.06.2019 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
CodiLime
Adres:
Krańcowa 5
Strona www:
Agenda:
  • 18:00 Networking


  • 18:30 Prelekcja #1: "Serverless na swoim" - Maciek Sawicki


Każdy liczący dostawca chmury publicznej oferuje rozwiązania serverless. Czy jesteśmy skazani na użycie własnościowych/zamkniętych rozwiązań? Na szczęście nie! :) Podczas prelekcji Maciek Sawicki przedstawi jak wdrożyć platformę serverless w oparciu o Kubernetesa oraz otwarte implementacje. Opowie także krótko o zaletach (i jeszcze krócej o wadach ;) ) takiego podejścia. Zaprezentowane rozwiązania będzie można wykorzystać zarówno w chmurach publicznych jak i instalacjach "on-premis".


Maciek Sawicki - DevOps Technical Lead w CodiLime. Certyfikowany trener Google Cloud Platform, założyciel GDG Cloud Warszawa. Jako DevOps Engineer Maciek pomaga w tworzeniu i wdrażaniu aplikacji tak aby spełniały one wymagania klienta, były bezpieczne a użytkownik miał przyjemność z ich używania. Stara się aby droga to tego celu była możliwie jak najmniej wyboista (jednocześnie będąc ciekawą przygodą). Chciałby aby oprogramowanie było nowoczesne, stworzone przy użyciu najlepszych dostępnych procesów i narzędzi (nie mylić z tz 'hype driven development').


  • 19:45 Prelekcja #2:"Taniec z diabłem - migracja krytycznych komponentów produkcyjnych na przykładzie aktualizacji 127-węzłowego klastra ElasticSearch" - Katarzyna Bultrowicz


Migracja i aktualizacja danych to nie tylko skopiowanie danych i zmiana oprogramowania na wyższą wersję. W przypadku systemów produkcyjnych wymagane jest przygotowanie infrastruktury, systemów i organizacji na możliwie bezbolesne przejście przez ten proces, minimalizując ryzyko utraty danych. Podczas prezentacji opiszemy jak po kilkumiesięcznych przygotowaniach przeprowadzić wymagane prace i przeżyć 8-godzinny downtime całego systemu, zarówno pod kątem technicznym, jak i biznesowym. Na własnym przykładzie opowiemy o smaczkach i pułapkach, jakie czyhają na administratorów klastrów ElasticSearch.


Katarzyna Bultrowicz na co dzień zajmuje się transformacją architektury SentiOne, przygotowaniem jej na zaawansowane technologie NLU i optymalizacją procesów ekstrakcji danych. Wcześniej przez 6 lat w Intelu pracowała nad serwisami wspierającymi niskopoziomowe systemy bezpieczeństwa, osadzone w architekturze współczesnych procesorów.


  • 21:00 Pizza i networking
Opis:

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dziewiąty MeetUp w Gdańsku.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Trójmiasto

Schibsted
Software House

Kraków, Trójmiasto
technologie:
PHP, Java, JavaScript, Node.js, Scala...
typ projektów:
Własne rozwiązania
2 oferty pracy
 
EPAM Systems
Software House

Katowice, Kraków, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław
technologie:
Python, Java, JavaScript, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów
20 ofert pracy
 
Droptica
Software House

Rzeszów, Toruń, Trójmiasto, Wrocław
technologie:
PHP, JavaScript
typ projektów:
projekty dla klientów
1 oferta pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia