en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps MeetUp Online #23

sysops-devops-meetup-online-23
Typ wydarzenia:
Szkolenie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
03.12.2020 (czwartek) - 04.12.2020 (piątek)
Godzina:
15:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Rejestracja:
Strona www:
Facebook:
Opis:

Zapraszamy na SysOps/DevOps MeetUp Online #23

03.12.2020 godz. 15:00

Sesja Q&A po każdej prelekcji


Harmonogram:

15:00 Prelekcja #1: "Apache Cassandra 4.0" - Tomek Łasica

16:00 Prelekcja #2: "Business Intelligence vs Azure DevOps - czyli co, oprócz kodowania, robimy, aby dostarczać organizacji wiarygodne dane" - Łukasz Bielak

 

Transmisję oglądać możecie na:

_________________________________________________________________________

 

"Apache Cassandra 4.0" - Tomek Łasica

 

Apache Cassandra 4.0 mozolnie i z bólami wychodzi po długim czasie od wydania wersji 3.11. Zawiera szereg ciekawych, z punktu widzenia utrzymania i testowania, rozwiązań. O nich właśnie opowie Tomek: zero copy streaming i incremental repair improvements, audit logs oraz full query logging. Co więcej, podzieli się również nowinkami ze świata Apache Cassandra.

 

Tomek Łasica - Senior Software Engineer in Test, Datastax. Zajmuje się testowaniem i jakością Apache Cassandra i Datastax Enterprise. Nie ma certyfikatów poza CSM z 2008 roku. Od 20 lat maniakalnie stara się utrzymać przyzwoitą jakość tworzonego oprogramowania.

_________________________________________________________________________

 

"Business Intelligence vs Azure DevOps - czyli co, oprócz kodowania, robimy, aby dostarczać organizacji wiarygodne dane" - Łukasz Bielak

 

Zwykle architektura BI składa się z kilku elementów, takich jak Data Lake, Hurtownia danych, ETL, Baza Analityczna, rozwiązania Master Data czy raportowanie. Rozwiązania te pomagają w analizowaniu danych gromadzonych przez nasze systemy. Do zadań deweloperów należy rozbudowa tych wszystkich komponentów w oparciu o wymagania klienta. Jednak rzeczywistość to nie tylko rozwijanie systemu. To także ciągłe wdrażanie i testowanie nowych funkcjonalności, przeplatane mnóstwem spotkań. Aby to wszystko opanować niezbędna staje się automatyzacja i dobra organizacja pracy. Łukasz zaprezentuje, jakie możliwości, przy tworzeniu systemu BI opartego na Azure, daje Azure DevOps. Pokaże również, co działa dobrze, co trochę gorzej, a czego powinniśmy unikać.

 

Łukasz Bielak - od ponad 5 lat, pracując jako konsultant Business Intelligence, zajmuje się rozwijaniem systemów BI. Posiada doświadczenie w budowaniu procesów ETL, kostek analitycznych, modeli tablicowych, a także raportów w SSRS i Power BI. Od niemal dwóch lat jego praca skupia się wokół platformy Azure, a ta stała się głównym przedmiotem zainteresowań Łukasza. W wolnych chwilach prowadzi blog - CloudBI.pl, gdzie porusza najważniejsze zagadnienia dotyczące budowania systemów BI w chmurze. Jego uzupełnieniem jest powstały niedawno kanał w serwisie YouTube.

 


Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia