en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Online MeetUp #12

Wydarzenie:
SysOps/DevOps Online MeetUp #12
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
25.06.2020 (czwartek)
Godzina:
15:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Strona www:
Opis:

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwunasty MeetUp Online!


Transmisję na żywo możecie oglądać na naszym kanale na YouTube oraz na stronie: http://meetup.sysopspolska.pl/15:00 Prelekcja #1: „Jak przygotować środowisko pod deep learning - hardware kontra software” – Michał Łukaszewski


W zastosowaniach komercyjnych liczy się czas i utylizacja sprzętu, który musi na siebie zarabiać, a nie mielić powietrze. Deep Learning ma pewną specyfikę, która nie zawsze jest oczywista, a która może zaważyć na tym czy polecenie zostanie wykonane wolniej niż mogłoby. Prezentacja ma na celu przedstawić kilka kluczowych aspektów w przygotowaniu sprzętu i sposobie jego wykorzystania, które pomogą uzyskać optymalną utylizację sprzętu, jednocześnie odpowiadając na wymagania performance'owe klienta.


Michał Łukaszewski - przez 18 lat programista, od prawie dwóch lat kierownik zespołu zajmującego się benchmarkowaniem rozwiązań deep learningowych. Od 3 lat związany z tematem performance'u AI w Intelu.


16:00 Prelekcja #2: „Serverless – how to speed up tests over 300 times and achieve continuous feedback?” – Tomasz Konieczny


Automatyczne testy regresji dostarczają rezultaty szybciej, można je wykonywać znacznie częściej, a co więcej, w porównaniu do testów manualnych, krótszy jest feedback lag. Jest to kluczowe w przypadku nowoczesnych metodyk wytwarzania oprogramowania. Co jednak, gdy mamy coraz więcej testów i nawet ich automatyczne wykonanie zaczyna trwać zbyt długo - 10 minut… 30 minut… może nawet kilka godzin? Podczas prelekcji Tomasz Konieczny pokaże jak serverlessowe usługi chmurowe, takie jak AWS Lambda, mogą zostać wykorzystane do przyspieszenia wykonania testów nawet o kilkaset razy.


Tomasz Konieczny - Senior QA Engineer w Ro. Interesuje się szerokim zakresem zagadnień związanych z testami automatycznymi – od architektury aż po środowiska testowe. Zwolennik dzielenia się wiedzą i wymiany pomysłów. Uważa, że to najszybszy sposób uczenia się. Występował jako prelegent na konferencjach, takich jak TestCon Moscow, What The H@ck, Serverless Days Amsterdam czy Quality Excites.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia