Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #47

Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
13.01.2022 (czwartek)
Godzina:
17:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Rejestracja:
Strona www:
Facebook:
Agenda:

Prelekcja #1: Ilu inżynierów trzeba, aby wdrożyć w firmie plan odzyskiwania danych po awarii?” - Dariusz Mumot

 

To ilu inżynierów potrzeba, zależy od wielu czynników, oprócz tych oczywistych – ilości danych, tego, jak szybko po awarii mają być dostępne, czy stosujemy tradycyjny sposób odtwarzania danych, czy też kopie zapasowe tworzone są w chmurze, a może wybraliśmy podejście hybrydowe? Jeśli chcecie poznać szczegółowo odpowiedź na powyższe pytanie, to koniecznie obejrzycie prelekcję Dariusza.


Dariusz Mumot - Senior Sales Engineer w Acronis. Od ponad 20 lat zajmuje się technicznym wsparciem sprzedaży rozwiązań IT w regionie Europy Wschodniej. Jego klientami są zarówno największe firmy w regionie, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Od ponad ośmiu lat pracuje dla firmy Acronis, zajmując się tematami związanymi z technologiami ochrony danych, technologiami chmurowymi oraz rozwiązaniami mobilnego dostępu i udostępniania plików.


_________________________________________________________________________

 

  

Prelekcja #2: “Open source na straży porządku w systemach linux” - Wojciech Ciemski

 

Obecnie sama znajomość poprawnej konfiguracji przynoszącej oczekiwany efekt może nie być wystarczająca. Jeden błąd może spowodować, że system lub dane zostaną skompromitowane. Na szczęście są narzędzia, które już na etapie przygotowania systemu operacyjnego linux mogą Was wspomóc w tym zadaniu, bez względu na to czy robimy to on prem, czy w chmurze. Zapraszamy do prelekcji, gdzie Wojciech przedstawi Wam takie rozwiązania.

 

Wojciech Ciemski - entuzjasta bezpieczeństwa systemów oraz szeroko pojętego blue teamu. Autor bloga SecurityBezTabu.pl. Niezależny konsultant ds. bezpieczeństwa IT. Posiada bogate doświadczenie jako administrator utrzymania systemów, głównie Linux. Audytor wew. SZBI wg ISO27001. Wieloletni praktyk. Dzięki doświadczeniu we wsparciu użytkownika końcowego potrafi zrozumieć jego potrzeby i czyhające na niego niebezpieczeństwa w świecie IT. Nieustannie podnosi kwalifikacje. Obecnie ugruntowuje swoją wiedzę na WWSI. Członek ISSA Polska
 


Opis:

13.01.2022 godz. 17:00

Sesja Q&A po każdej prelekcji


Harmonogram:

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Podobne wydarzenia