Logo Crossweb

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #60

Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
18.08.2022 (czwartek)
Godzina:
17:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Rejestracja:
Strona www:
Facebook:
Agenda:

Prelekcja #1: “Managing Secrets on OpenShift with SealedSecrets and Vaults” - Piotr MińkowskiPodczas swojej prezentacji Piotr omówi najbardziej popularne sposoby przechowywania i używania secretów w środowisku OpenShift-owym. Następnie w sesji demo zobaczymy, w jaki sposób możemy używać rozwiązania SealedSecrets w modelu GitOps wraz z Argo CD. Następnie spróbujemy usprawnić ten model przy użyciu rozwiązania Hashicorp Vault. Zobaczymy to na przykładzie uwierzytelniania aplikacji podczas połączenia do bazy danych uruchomionej na OpenShift.


Piotr Mińkowski - aktualnie pracuje jako Solution Architect w Red Hat. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w architekturze i rozwoju oprogramowania najpierw jako developer, następnie jako architekt. W tym czasie pracował w kilku dużych organizacjach, gdzie odpowiadał za transformację IT do nowoczesnego podejścia opartego na cloud-native development. Interesuje się technologiami związanymi z programowaniem, konteneryzacją i mikroserwisami.


_________________________________________________________________________

 

Prelekcja #2: “Kubernetes vs ECS - pojedynek orkiestratorów!?” - Łukasz Tomaszkiewicz

 

Kubernetes jest zdecydowanie najpopularniejszym orkiestratorem kontenerów na rynku, co nie znaczy, że zawsze jest to najlepszy wybór. AWS w swojej ofercie ma autorskie rozwiązanie Elastic Container Service, które oferuje nieco mniejszą funkcjonalność, natomiast jest znacznie prostsze we wdrożeniu i obsłudze. W trakcie spotkania Łukasz opowie o obu tych rozwiązaniach oraz porówna ich funkcjonalność, abyśmy mogli wybrać odpowiednie do naszego przypadku.


Łukasz Tomaszewicz - pomaga programistom i devopsom rozwijać karierę w chmurze publicznej - od lat jako cloud engineer, a obecnie jako Senior Cloud Infrastructure Architect w AWS. Wspiera zespoły programistyczne w dostarczaniu rozwiązań opartych o chmurę – od projektowania, przez automatyzację wdrażania, na monitoringu, optymalizacji i bieżącym utrzymaniu kończąc.

 Opis:

Zapraszamy na SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #60

18.08.2022 godz. 17:00

Sesja Q&A po każdej prelekcji


Harmonogram:

17:00 Prelekcja #1: “Managing Secrets on OpenShift with SealedSecrets and Vaults” - Piotr Mińkowski

18:00 OPEN MIKE

18:05 Prelekcja #2: “Kubernetes vs ECS - pojedynek orkiestratorów!?” - Łukasz Tomaszkiewicz
Transmisję oglądajcie na:

YouTubie: http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska

fanpage’u SysOps/DevOps:https://www.facebook.com/sysopspolska/

Linkedin’ie: https://www.linkedin.com/company/sysopspolska/

stronie: https://meetup.sysopspolska.plNagrania z poprzednich MeetUpów znajdziecie na YouTubie http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Podobne wydarzenia