en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń

SysOps/DevOps MeetUp Online #34

sysops-devops-polska-online-meetup-34
Agenda:

“Continuous Delivery przy użyciu Feature Flags i jego wpływ na Customer Experience” - Bartosz Niwiński, Michał Sala 

 

W firmach, w których oprogramowanie pełni krytyczną rolę w modelu biznesowym, a Customer Experience to jedna z najważniejszych metryk, istnieje bezpośrednie przełożenie pomiędzy modelem dostarczania aplikacji, a wynikami biznesowymi. Taki biznes to ciągła walka o satysfakcję coraz bardziej wymagającego, zmieniającego się klienta. W żadnym innym biznesie nie ma tylu nieprzewidywalnych zmiennych. Wpływają one na konieczność szybkich modyfikacji w aplikacjach - liczonych często w minutach lub godzinach! A to wszystko musi być dostarczane w sposób bezpieczny i wydajny. Sprawdź jak między innymi: wydawać zmiany szybko i często, czy też zwiększać wydajność developmentu wykorzystując narzędzie CloudBees Feature Management. 

 

Michał Sala – po wielu latach spędzonych w Ops, od 2 lat w Clarite zaangażowany w zarządzanie wytwarzaniem oprogramowania. W każdej roli: szukający nowych sposobów robienia rzeczy, testujący nowe technologie, aby lepiej i szybciej dostarczać rozwiązania najwyższej jakości.

 

Bartosz Niwiński – inżynier pracujący w biznesie, od 20 lat związany z branżą technologiczną. Entuzjasta customer experience, na który główny wpływ ma rozwój oprogramowania. Wierzy, że technologia może przynosić wartość dla pracowników i klientów tych organizacji, które w erze transformacji cyfrowej widzą szansę na rozwój biznesu.

_________________________________________________________________________

 

“Jak poprawić bezpieczeństwo klastra Kubernetesowego za pomocą Open Policy Agent” - Adam Kozłowski 

 

Bezpieczeństwo informacji od zawsze było jednym z najważniejszych aspektów systemów IT. Rosnąca popularność Kubernetesa nie zmieniła sytuacji - wbudowany system kontroli dostępu RBAC pozwala na prostą konfigurację, polegającą na włączaniu/wyłączaniu dostępu do konkretnych zasobów. Zwykle nie jest to wystarczające do współdzielonych systemów produkcyjnych. Rozwiązaniem tego problemu jest dodatkowy silnik reguł, OPA, który w swojej prezentacji przedstawi Adam.

 

Adam Kozłowski, Cloud Solution Architect i Technical Team Leader w Grape Up. Zanim zaczął swoją przygodę z tworzeniem aplikacji natywnych dla rozwiązań chmurowych, przez kilka lat pracował jako programista C++. Adam jest certyfikowanym administratorem Kubernetes i popularyzatorem rozwiązań Kubernetes, Cloud Foundry i cloud-native. Pomagał dużym przedsiębiorstwom, takim jak Rijkswaterstaat, Porsche czy Allstate w migracji na Kubernetes. Brał również aktywny udział w projekcie Cloudboostr: https://cloudboostr.comOpis:

Zapraszamy na SysOps/DevOps MeetUp Online #34

20.05.2021 godz. 17:00

Sesja Q&A po każdej prelekcji


Harmonogram:

17:00 Prelekcja #1: "Continuous Delivery przy użyciu Feature Flags i jego wpływ na Customer Experience" - Bartosz Niwiński, Michał Sala

18:00 OPEN MIKE

18:05 Prelekcja #2: “Jak poprawić bezpieczeństwo klastra Kubernetesowego za pomocą Open Policy Agent” - Adam Kozłowski 

 

Transmisję oglądajcie na:

YouTubie: http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska

fanpage’u SysOps/DevOps:https://www.facebook.com/sysopspolska/

stronie: https://meetup.sysopspolska.pl


Nagrania z poprzednich MeetUpów znajdziecie na YouTubie http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska


Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia