en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #40

Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
25.04.2019 (czwartek) - 26.04.2019 (piątek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Aviva Kariera
Adres:
Inflancka 4b
Rejestracja:
Strona www:
Facebook:
Agenda:

18:00 Networking


18:30 Prelekcja #1: „Testowanie wydajności i obciążenia - wykrywanie niewydajnych elementów i ograniczeń systemu" - Artur Klajnerok

Nasi klienci i użytkownicy oczekują natychmiastowego i niezawodnego doświadczenia, dlatego nasze systemy muszą skalować się odpowiednio do rosnącego wykorzystania i ruchu. Niezawodność to jedyna funkcjonalność, z której korzysta każdy klient. Czy wiesz, jak twój system będzie się zachowywał pod dużym obciążeniem? Czy potrafisz zidentyfikować niewydajne elementy systemu? W trakcie prezentacji Artur przedstawi narzędzia i techniki, które pomogą lepiej zrozumieć wydajność systemu i ograniczenia architektury. Podzieli się także kilkoma przypadkami i przykładami na podstawie swoich doświadczeń w Auth0, gdzie uwierzytelnia i zabezpiecza ponad 2,5 miliarda logowań miesięcznie.

Artur Klajnerok - Inżynier oprogramowania i systemu z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży technologicznej, głównie w budowaniu systemów o znacznej skali. Obecnie rozwija i ulepsza to jak klienci mogą zarządzać swoimi usługami w Auth0. Wcześniej pomagał budować, rozwijać i skalować Fandom / Wikia z 20 do 200 milionów użytkowników miesięcznie.


19:45 Prelekcja #2: "Lift and sh... czyli Helmsmanem przez Nginx" - Karol Pucyński

W historii wielu projektów przychodzi moment na lift & shift rozwiązania on-premise na "chmurę". Zespół Karola musiał wybrać rozwiązania pod już gotowy produkt i tutaj z pomocą przyszedł im Kubernetes na chmurze Google. Do sterowania ruchem wejściowym do klastra użyli kontrolera ingress opartego na Nginx. Wszystko to zostało ubrane w Helm Charty zebrane w DSF przez Helmsmana. Na prezentacji dowiecie się dlaczego dokonali akurat takich wyborów. Karol pokaże Wam co można osiągnąć OOTB, a na co należy wziąć poprawkę przy planowaniu migracji. W czym może pomóc taki a nie inny kontroler ruchu w Kubernetesie. Usłyszycie jakie spotkały ich problemy. Dowiecie się jak (nie)działają narzędzia do obsługi chmur. Będzie też o tym, co można i co chcieliby poprawić w przyszłości.

Karol Pucyński - zaczynał pracę w czasach, gdy termin "DevOps" jeszcze nie istniał. Pracował przy projektach i wdrożeniach dla różnych klientów: od retailu, poprzez wdrożenia w instytucjach finansowych, aż do ogólnoświatowych operatorów telekomunikacyjnych. Cały czas pamięta dźwięk modemu. Należy do ludzi, którzy wiedzą, że "chmura" to po prostu "nie twój komputer", ale mimo to jest fascynatem nowych technologii i rozwiązań.


21:00 Networking i pizza!

Opis:

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty MeetUp w Warszawie!

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Warszawa

Empik S.A.
e-commerce

Warszawa
technologie:
HTML5, PHP, JavaScript, SQL, Spring...
typ projektów:
własny produkt
1 oferta pracy
 
EPAM Systems
Software House

Katowice, Kraków, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław
technologie:
Python, Java, JavaScript, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów
20 ofert pracy
 
Asseco Poland S.A.
firma technologiczna

Białystok, Bielsko - Biała, Bydgoszcz, Gliwice, Katowice...
technologie:
Java, JavaScript, PostgreSQL, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów, własny produkt
9 ofert pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia