en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #41

Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
16.05.2019 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Aviva Kariera
Adres:
Inflancka 4b
Rejestracja:
Strona www:
Facebook:
Agenda:

18:00 Networking


18:30 Prelekcja #1: „Jak skutecznie przeprowadzać symulowany phishing w organizacji?" - Mateusz Nalewajski

Jak praktyka pokazuje, pracownicy zwykle lubią klikać w linki w mailach i otwierać podejrzane załączniki. Czy można zmienić ich nawyki? Tak, wystarczy trochę podnieść im ciśnienie! Symulowane kampanie phishingowe są doskonałym ćwiczeniem na sprawdzenie, jak pracownicy (oraz organizacja) radzą sobie z niebezpiecznymi mailami. Podczas prezentacji omówione zostaną techniczne mechanizmy niezbędne do skutecznego przeprowadzenia symulowanej kampanii phishingowej. Prezentacja będzie połączona z demo narzędzia open-source, przygotowanego przez Mateusza, do automatyzacji tego procesu (https://github.com/m1nl/pompa-docker).

Mateusz Nalewajski - 3 lata w konsultingu i 3 lata pracy w banku dało mu szerokie spojrzenie na tematykę bezpieczeństwa IT. Oprócz zainteresowań związanych z bezpieczeństwem, pasjonat Linuxa, programowania oraz szeroko pojętej automatyzacji. Obecnie, jako pracownik Departamentu Bezpieczeństwa Elektronicznego Alior Banku, odpowiada za obszar rozwoju architektury oraz mechanizmów bezpieczeństwa IT dla obecnych i nowych systemów banku.


19:45 Prelekcja #2: "8 warstw bałaganu" - Michał Maciejewski, Patrick Zawadzki

W trakcie drugiej prelekcji Michał i Patrick opowiedzą, jak zoptymalizować rozproszoną infrastrukturę, utrzymywaną u różnych dostawców. Omówią, jak im się udało zastąpić 5 różnych systemów ERP jednym centralnym i przedstawią studium przypadku wdrożenia chmury prywatnej w firmie produkcyjnej, operującej na kilku kontynentach.

Michał Maciejewski to IT Infrastructure Administrator for Europe, Arcade Beauty. IT geek, tech-savvy, administrator IT. W środowisku od 15 lat. Amator prostych rozwiązań i wdrażania standaryzacji. Miłośnik Nintendo i komputerów Amiga.

Patrick Zawadzki - CIO for Europe, Arcade Beauty, Francuz polskiego pochodzenia. Od 12 lat w branży IT. Zaczynał jako administrator IT w polskim oddziale firmy Arcade Beauty (branża kosmetyczna), gdzie wdrożył m.in. Google Suite. Obecnie jako CIO Europe dla Arcade Beauty ma za sobą udaną migrację kilku serwerów w jedno Data Center, co usprawniło administrację środowiska informatycznego w 6 oddziałach firmy w Polsce i Francji. Pasjonat nowych technologii; wierzy, że efektywna komunikacja między użytkownikami/zespołami jest podstawą sukcesu projektów.


21:00 Networking i pizza!

Opis:

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty pierwszy MeetUp w Warszawie!

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Warszawa

EPAM Systems
Software House

Katowice, Kraków, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław
technologie:
Python, Java, JavaScript, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów
18 ofert pracy
 
Autenti
Fin-Tech

Kraków, Warszawa
2 oferty pracy
 
EXATEL
firma telekomunikacyjna

Warszawa
technologie:
Python, MySQL, Java, JavaScript, Docker...
2 oferty pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia