en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #42

Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
27.06.2019 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Aviva Kariera
Adres:
Inflancka 4b
Rejestracja:
Agenda:

18:00 Networking


18:30 Prelekcja #1: „Pierwsze kroki z Kubernetesem i ShinyProxy" - Maciej Korzeń


W prezentacji Maciek przedstawi jak zaczęła się jego przygoda z Kubernetesem. Na potrzeby jednego z klientów musiał uruchomić testowy klaster, na którym uruchomił aplikację ShinyProxy. Korzystają z niej analitycy do udostępniania dashboardów. Opisane zostaną podstawowe założenia i pojęcia, opowiem co było trudnego i niespodziewanego. Zobaczycie też architekturę rozwiązania, które Maciek wdrożył w tym projekcie. Prezentacja skierowana jest do osób, które jeszcze nie zaczęły swojej przygody z Kubernetesem lub właśnie ją zaczynają.


Maciej Korzeń - od wielu lat zajmuje się administrowaniem Linuksami i sieciami. To dla niego zarówno praca jak i pasja. Cały czas stara się rozwijać i podążać za aktualnymi trendami. Nie boi się zajmować rzeczami, które są poza jego główną specjalizacją (np. programowanie, web development, zarządzanie zespołem, Big Data, Data Warehouse). Dużą uwagę przykłada nie tylko do używanej technologii, ale też do dostarczania usług i rozwiązań, które rozwiązują problemy klientów. Aktualnie zajmuje się utrzymaniem takich aplikacji jak Hadoop, Kafka, Cassandra, MySQL, Kubernetes.


19:45 Prelekcja #2: "Jak dostarczyć tanią i autoskalowalną infrastrukturę GitlabCI developerom" - Marcin Jasion, Daniel Król


Gitlab z narzędzia do hostowania kodu, przeistoczył się w potężny kombajn dla projektów. Jednym z jego komponentów jest GitlabCI, który w intuicyjny sposób pozwala tworzyć pipeline`y do testowania i wdrażania aplikacji. Marcin i Damian zapraszają Was na prelekcję, gdzie przedstawią możliwe wzorce wdrożenia infrastruktury GitlabCI, które pozwolą zwiększyć wydajność tworzonych pipeline`ów.


Marcin Jasion - na co dzień DevOps Engineer w Codility, w przeszłości full stack developer. Wielbiciel chmury i podejścia “try and destroy”. Praktykant podejścia fail fast, alergicznie uczulony na zdanie: “musimy dodać kolejne narzędzie, skoro nie możemy tego obecnie zaimplementować”.


Daniel Król - Na co dzień admin aka DevOps w TouK, studiuje informatykę na PJATK. Uwielbia nowe technologie, pojęcie “infrastructure as code” i psucie wszystkiego co się da. Jeden z najmłodszych regularnych uczestników meetupu.


21:00 Networking i pizza!

Opis:

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty drugi MeetUp w Warszawie!

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Warszawa

EXATEL
firma telekomunikacyjna

Warszawa
technologie:
Python, MySQL, Java, JavaScript, Docker...
2 oferty pracy
 
EPAM Systems
Software House

Katowice, Kraków, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław
technologie:
Python, Java, JavaScript, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów
17 ofert pracy
 
Autenti
Fin-Tech

Kraków, Warszawa
2 oferty pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia