Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #10

sysops-devops-wroclaw-meetup-10
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
12.09.2019 (czwartek) - 13.09.2019 (piątek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Biuro OVH
Adres:
Swobodna 1
Agenda:

18:00 Networking


18:30 Prelekcja #1: "Każdy ma Palantira. Mam i ja! Windows Event Forwarding - Czym jest i jak to wdrożyć w kilka minut wykorzystując wskazówki Palantira?”- Mateusz Czerniawski

WEF jest darmowym rozwiązaniem Microsoftu do przesyłania logów w sposób bezpieczny. Nie jest jednak szeroko wykorzystywany. Podczas tej sesji, Mateusz postara się to zmienić. W trakcie wystąpienia dodamy odrobinę automatyki (PowerShell i Azure Log Analytics) do zbierania, przechowywania i analizowania logów. PowerBI będzie tylko wisienką na torcie! Wykorzystując moduł Mateusza (WEFTools) w łatwy i przystępny sposób wyłowimy z szumu logów, to co najważniejsze!

Mateusz Czerniawski - Współzałożyciel polskiej grupy entuzjastów PowerShella (Polish PowerShell User Group), który każdego dnia, jak każdy SysOp, ratuje świat. Od ponad 10 lat zbiera doświadczenie w takich obszarach jak infrastruktura, Hyper-V, ActiveDirectory, Office 365 i wszystko co z tym związane. Prywatnie ojciec dwójki dzieci, zapalony gracz i entuzjasta bezpieczeństwa.


19:45 Prelekcja #2: "Infrastructure as Code: AWS Code Pipeline i CloudFormation” – Marek Będkowski

Klikanie po AWS'ie jest fajne, ale dopiero w połączeniu Infrastructure as Code (IaC) i świetną integracją między usługami nabiera prawdziwej mocy. Podczas prezentacji stworzymy Continuous Deployment pipeline z użyciem AWS coding pipelines umożliwiającej budowanie i deployment prostej aplikacji reactowej zabezpieczonej AWS'owym certyfikatem SSL. Na zakończenie będziecie mogli zobaczyć, jak przy pomocy CloudFormation utworzyć całą infrastrukturę bez potrzeby klikania w konsoli administracyjnej.

Marek Będkowski - Polyglot programmer z wieloletnim stażem oraz doświadczeniem w projektach dużych i małych. Ostatnio klika po konsoli AWS'a prawie tyle co kodzi :) Uważa, że idealny programista powinien znać perfekcyjnie co najmniej jeden język dynamiczny i jeden statyczny. Do tej pory miał okazję realizować projekty m.in. z sektora publicznego, przetwarzania wideo w czasie rzeczywistym oraz analizy obrazów przy wykorzystaniu sieci neuronowych (również w Javie :))). Od czasu tego ostatniego dość sceptycznie nastawiony do możliwości przejęcia kontroli nad światem przez sztuczną inteligencję. Po godzinach próbuje dotrzymać tempa swojej trójce dzieci no i marzy o Tesli :)


21:00 Networking i pizza!

Opis:

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dziesiąty MeetUp we Wrocławiu!


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia