en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Poznań MeetUp #12

Wydarzenie:
SysOps/DevOps Poznań MeetUp #12
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
20.02.2020 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
OLX
Adres:
ul. Królowej Jadwigi 43
Strona www:
Agenda:
  • 18:00 Networking
  • 18:15 Prelekcja #1: „Zewnętrzne usługi bezpieczeństwa - oszczędzają mój czas i mi raportują.” – Artur Markiewicz
  • 19:30 Prelekcja #2: „Autoskalowalna infrastruktura CI/CD zbudowana na Kubernetesie i Gitlabie” - Mateusz Kamycki i Paweł Jankowiak
  • 20:45 Networking i pizza!
Opis:

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na dwunasty MeetUp w Poznaniu!


Prelekcja #1: „Zewnętrzne usługi bezpieczeństwa - oszczędzają mój czas i mi raportują.” – Artur Markiewicz


Monitorowanie środowiska, wykrywanie incydentów czy korelowanie zdarzeń wymaga ciągłej pracy. Wiele osób czynności te wykonuje samodzielnie, warto jednak zamienić to czasochłonne działanie w usługę zewnętrzną. Z prezentacji uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób mogą ułatwić swoją pracę i zwiększyć skuteczność działań.


Artur Markiewicz od kilku lat jest zaangażowany w budowanie świadomości zagrożeń oraz koordynuje projekty związane z bezpieczeństwem. Dzięki jego pracy użytkownicy popełniają mniej błędów i rozumieją zasady bezpieczeństwa, a działy IT mają lepsze narzędzia do pracy. Potrafi w prosty sposób przekazać trudne zagadnienia i wyjaśnić, dlaczego bezpieczeństwo jest ważne.


Prelekcja #2: „Autoskalowalna infrastruktura CI/CD zbudowana na Kubernetesie i Gitlabie” - Mateusz Kamycki i Paweł Jankowiak


W tych czasach prawie każda organizacja korzysta z CI/CD, automatyzacji czy tworzenia wielu środowisk testowych. DevOpsi z Merixstudio pokażą, jakie mieli wyzwania ze swoją infrastrukturą i tymi zagadnieniami oraz opowiedzą, jak im podołali. Zdradzą też dlaczego wybrali akurat Kubernetesa, Google Clouda, Gitlaba i zaprezentują konkretne rozwiązania w tych technologiach. Oprócz tego uczestnicy będą mogli zobaczyć, jak sprawić, aby taka infrastruktura skalowała się wraz z rozwojem organizacji i jej potrzeb.


Mateusz Kamycki pracuje w Merixstudio jako DevOps Engineer Manager. W codziennej pracy skupia się na optymalizacji kultury DevOps, tworzeniu struktury i systemów CI/ CD oraz utrzymaniu CI workflow. Jak sam twierdzi - kocha automatyzację oraz… czysty kod. Lubi także identyfikować i szukać rozwiązań dla wszelkich problemów. Prywatnie to wielki fan perkusji, który opuścił piękny Poznań i na co dzień pracuje z Bydgoszczy.


Paweł Jankowiak to Devops Engineer z szeroką wiedzą techniczną w różnorodnych obszarach - swoją przygodę w branży rozpoczął od programowania w języku PHP. Obecnie współtworzy zespół DevOps i pracuje dla międzynarodowych klientów, którzy chwalą jego skuteczność i doceniają poszukiwania automatyzacji powtarzalnych zadań. Paweł dużą wagę przywiązuje do przejrzystości i czytelności kodu, dbając o jakość dostarczanych projektów. W wolnych chwilach ćwiczy lub odkrywa stare poznańskie bunkry.


Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Poznań

Comarch
firma technologiczna

Białystok, Bielsko - Biała, Częstochowa, Gliwice, Katowice...
technologie:
Python, Java, JavaScript, SQL, Linux...
typ projektów:
własny produkt, projekty dla klientów
6 ofert pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia