Crossweb
<< Wróć do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Szczecin PHP Meetup #4

Wydarzenie:
Szczecin PHP Meetup #4
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Tematyka:
Data:
24.02.2017 (piątek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Technopark Pomerania
Adres:
ul. Cyfrowa 4
Strona www:
Opis:

Dzięki gościnności Technoparku Pomerania widzimy się 24.02 (już zwyczajowo) na Cyfrowej 4 (budynek F2). sala 0.13 godzina 18:00  

Głównym sponsorem czwartego spotkania będzie firma Lemon Demon.

Czekają na nas trzy prezentacje o różnorodnej tematyce:

  • Prezentacja 1.

"Jak ugryźć agile: Scrum, XP, Lean, Kanban." - Przemysław Krzywania

Każdy mówi że pracuje agile, ale czy na pewno? Co to właściwie jest agile, jakie ma podstawowe założenia. Co to znaczy myśleć zwinnie. Do czego się nadają a do czego nie najpopularniejsze metody zwinne.

Przemysław Krzywania - Programista/teamleader wytwarzający komercyjnie oprogramowanie od około 10 lat. Sceptyk zbyt nowych technologii, hejter Javy. Zafascynowany metodykami zwinnymi. Zaczynał od tworzenia oprogramowania na urządzenia mobilne z Windows CE, przeszedł przez etap aplikacji desktopowych, od 6 lat skupiony głównie na aplikacjach Web.

  • Prezentacja 2.

"Zastosowanie dependency injection w starszych projektach na przykładzie magento 1, pimple i symfony service container" - Piotr Lewandowski

Każdy kto pracował z sf  2 lub 3 na pewno doceni zalety komponentu service container pozwalającego na zarządzanie zależnościami w łatwy i przejrzysty sposób. Komponent może być z powodzeniem zastosowany również w starszych projektach, których development jest kontynuowany. Umiejętne zastosowanie DI  pozwoli nie tylko poprawić jakość nowego kodu, ale pozwoli na przeniesienie jego sporej części do np. nowej wersji systemu w późniejszym czasie. Jeśli komuś sf service container wydaję się nazbyt rozbudowany, to może sięgnąć po ultra lekką alternatywę jaką jest pimple.

Piotr Lewandowski - Programista, pasjonat programowania, przedsiębiorca, założyciel Madcoders. Od 10 lat związany z technologiami webowymi i e-commerce.

  • Prezentacja 3.

"Nie chcem, ale muszem - czyli jak robić frontend i się nie pokaleczyć" - Mikołaj Milewski

Trójcę HTML + CSS + JS każdy webdeveloper znać musi. Jednak, jak okiełznać technologie frontendowe z punktu widzenia PHP? W prezentacji zrobimy (wybiórczy) przegląd wzorców i rozwiązań stosowanych w popularnych frameworkach PHP oraz porozmawiamy o ich zastosowaniach. Spróbujemy też rozszerzyć te rozwiązania i zobaczymy, dokąd nas to zaprowadzi. Przyjrzymy się również aktualnym trendom rynkowym oraz spróbujemy je pogodzić z etosem backendowca.

Mikołaj Milewski - software developer od 11 lat. Uzależniony od software designu, żonglerki frameworkami i programowania reaktywnego. Od chwil, gdy ma rację woli tylko te chwile, w których udaje mu się zrozumieć, że racji nie ma. Prywatnie, rowerzysta-książkoholik.


Dla członków naszej grupy wydawnictwo O’Reilly przygotowało rabat w wysokości 50% na ebooki i wideo oraz 40% na drukowane wersje książek . Kod rabatowy: PCBW


Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Szczecin

intive
Software House

Białystok, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Łódź
technologie:
.NET, Android, Angular.js, C, C++...
44 ofert pracy
 
GlobalLogic Polska
Software House

Koszalin, Kraków, Szczecin, Wrocław, Zielona Góra
3 oferty pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>

PODOBNE WYDARZENIA

25.10 Śr
GlobalLogic Open Day in Szczecin
Szczecin
IT
Spotkanie
Bezpłatny
16.11 Czw
29. Czwartek Social Media w Szczecinie
Szczecin
social media
Spotkanie
Bezpłatny