Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Szczecin PHP Meetup #8

Wydarzenie:
Szczecin PHP Meetup #8
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
21.11.2018 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Technopark Pomerania
Adres:
ul. Cyfrowa 4
Strona www:
Opis:

Zapraszam na 8. spotkanie z cyklu Szczecin PHP Meetup, które odbędzie się 21. listopada w godzinach 18:00-20:30

Dzięki współpracy z naszym stałym partnerem - Technopakiem Pomerania - widzimy się już zwyczajowo przy ul. Cyfrowej 4 (budynek F2) sala 0.13.

W naszym menu znajdziecie:

  • Event Sourcing na przykładzie PROOPH - Arkadiusz Prościak

CQRS i Event Sourcing zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników. Podczas prezentacji “pogrzebiemy” ORM-y, po to by zachwalić idee przechowywania danych jako serii zdarzeń w projekcji jako widoków danych. Następnie przyjrzymy się ciemnym stronom tego rozwiązania. To wszystko tylko po to, aby ostatecznie samemu ocenić na przykładach kodu, czy taka architektura i framework pomoże rozwiązać któryś z naszych codziennych problemów.

Arkadiusz - Programista z ponad 10-letnim doświadczeniem komercyjnym. Obecnie Team Lead Developer w Coffeedesk (https://www.coffeedesk.pl/).

Fan dobrych praktyk, testów automatycznych i Symfony. Skoncentrowany na celu, stara się zawsze znaleźć kompromis pomiędzy nowymi technologiami a dostarczaniem wartości biznesowej. Prywatnie triathlonista - w drodze do ironman-a.

  • Od klasy do architektury - Marcin Hawraniak

Chciałbym podzielić się przemyśleniami na temat spojrzenia na architekturę aplikacji oraz jej składowych. Zahaczymy o SOLID (oraz "prawie" SOLID), organizowanie klas, relacje między nimi oraz jak ich miejsce w naszej architekturze może sugerować ich całokształt. Zobaczymy, gdzie w tym wszystkim może znaleźć miejsce DDD, CQRS oraz zakres ich wdrożenia. I jaka w tym wszystkim jest rola naszego frameworka?


Marcin - Programista od prawie 10 lat. Obecnie zajmuje się zarządzaniem zespołem, architekturą aplikacji, chmurami (AWS/Azure), devops oraz szeroko pojętą jakością oprogramowania. CTO projektu ChallengeMe.GG w firmie Red Sky (http://red-sky.com).

Głównym sponsorem spotkania będzie firma Oskar Wegner - firma łącząca świat gier komputerowych i programów lojalnościowych. W Oskarze tworzy się najbardziej zaawansowane platformy grywalizacyjne na polskim rynku. Ich klienci to m.in. Santander Consumer Bank, Toyota Motor Poland, Orange, ROCKWOOL, BASF Chemical Company. Stawiają na nowe technologie, programują w PHP. Maja młody, dynamiczny i stale się rozwijający dział IT.

Ponadto nasi sponsorzy ufundowali nam napoje "gazowane" ;) (Coffeedesk) oraz nagrody rzeczowe (Red-Sky)

Mamy też upominki od naszych partnerów Github.com oraz O'Reilly


Więcej informacji: https://www.meetup.com/Szczecin-PHP-Meetup/events/256413090

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia