Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Toruń JUG - Warsztaty Clojure

Wydarzenie:
Toruń JUG - Warsztaty Clojure
Typ wydarzenia:
Warsztaty
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
19.10.2017 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
TBD
Prelegenci:
Opis:

Zapraszamy serdecznie na Warsztaty Clojure zorganizowane przez Toruń Java User Group, które odbędą się w czwartek, 19 października 2017 roku w godzinach 18:00-20:00 w budynkuBusiness Link Toruń przy ulicy Władysława Łokietka 5 w Toruniu.

Wstęp na spotkanie jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana - pomiędzy spotkaniami nie ma żadnych zależności, do naszej społeczności można dołączyć w dowolnym momencie. Na spotkanie możesz przyjść bez rejestracji na portalu Meetup, jednak pojemność sali warsztatowej jest ograniczona (16 miejsc), więc prosimy o rejestrację ze względów organizacyjnych.


Clojure Koans Workshop

Nie znasz Clojure? Nie ma problemu! Przy użyciu prostych przykładów, rozwiązując praktyczne zadania polegające na naprawieniu testów jednostkowych nauczysz się języka krok po kroku. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować sił w programowaniu funkcyjnym i zobaczyć o co na prawdę chodzi z tymi "nawiasami".


Znasz Clojure? Przyjdź porozmawiać z Janem Stępniem i spróbujmy rozwiązać razem jakiś ciekawszy problem. Zachęcamy również do udziału w charakterze mentora w parach dla osób startujących w Clojure.

UWAGA: Część warsztatowa nie wymaga znajomości Clojure ani instalacji żadnego specjalnego oprogramowania, wystarczy laptop z (nowożytną) przeglądarką. 


Structuring Clojure Apps 

Po poznaniu podstaw Clojure przychodzi moment, w którym zaczynasz się zastanawiać, jak przy pomocy nowo poznanego języka napisać aplikację WWW. Gdzie powinniśmy umieścić logikę? Gdzie odpowiemy na zapytania HTTP? Gdzie połączymy się z bazą danych i wstrzykniemy połączenie tam, gdzie będzie nam potrzebne? Jakie biblioteki okażą się przydatne? Spróbujmy odpowiedzieć na powyższe pytania na przykładzie prostej aplikacji webowej zbudowanej w oparciu o Hexagonal Architecture.


O prelegencie:

  • Jan Stępień spędza większość czasu w trójkącie wytyczonym przez Monachium, Berlin i Warszawę. Pracuje w innoQ, gdzie w zależności od potrzeb wciela się w różnorodne role, zwykle do pewnego stopnia związane z ludźmi i z oprogramowaniem. Jan — jako zwierzę stadne — często pojawia się na różnych spotkaniach i konferencjach programistycznych, niejednokrotnie z wykładem lub warsztatem. W czasie wolnym organizuje monachijską ferajnę użytkowników Clojure.

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia