en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

TypeScript - wprowadzenie

Wydarzenie:
TypeScript - wprowadzenie
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
18.12.2017 (poniedziałek)
Godzina:
18:45
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej
Adres:
Piotrowo 2
Strona www:
Facebook:
Opis:

Język JavaScript istnieje od 1995 i zdążył zmienić nasz sposób interakcji ze stronami internetowymi i umożliwił tworzenie prawdziwie wieloplatformowych aplikacji. Przyzwyczailiśmy się już do jego obecności, lecz nie jest on pozbawiony wad i potrafi przysporzyć wiele trudności, w szczególności początkującym programistom aplikacji internetowych.


Czy można więc uprościć pisanie skryptów w JavaScript i sprawić, by programiści języków obiektowych poczuli się w nim jak u siebie? Z pomocą przychodzi TypeScript - język programowania będący nadzbiorem JavaScriptu, stworzony przez firmę Microsoft i rozwijany w duchu open source. Staje się on powoli standardem w tworzeniu rozwiązań w nowoczesnych narzędziach i frameworkach do aplikacji webowych. Umożliwia m.in. programowanie w paradygmacie obiektowym w języku JavaScript oraz silne typowanie zmiennych. Ponadto ułatwia tworzenie niezawodnego, czytelnego i modularnego kodu, eliminując wiele niedociągnięć JavaScriptu i obsługując najnowsze standardy ECMAScript.


Na spotkaniu sekcji #Web dowiecie się czym jest TypeScript, jakie problemy rozwiązuje, kiedy i w jakich projektach warto go stosować. Poznacie jego składnię, a także przydatne narzędzia developerskie. W jego świat wprowadzi Was Wojciech Agaciński – Microsoft Student Partner przy naszej uczelni oraz Junior Designer/Programmer w IMPAQ.


Prosimy o rejestrację.

Spotykamy się już 18.12 o godz. 18:45 do sali CW13 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia