Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

UP#50: Szacunek Ludzi IT od ponad 6 lat!

Wydarzenie:
UP#50: Szacunek Ludzi IT od ponad 6 lat!
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Data:
08.09.2021 (środa)
Godzina:
17:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Opis:

Na wrześniowe, jubileuszowe, 50. Uszanowanko Programowanko przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego! W absolutnie najwyższej formie audiowizualnej. Zaczniemy od sentymentalnej historii Uszanowanka opowiedzianej przez Mateusza Kubiczka – CEO The Software House. Będziecie mogli posłuchać o tym, jak przez ponad 6 lat z piwnicy przenieśliśmy się do nowoczesnego biura, a następnie do internetu, by dzielić się naszym eventem z całym światem. O łączeniu DX i TypeScript opowie Wam Wiktor Toporek, a o tym, jak z wykorzystaniem Apollo Federation i GraphQL osiągnąć wydajną i skalowalną architekturę mikroserwisową – Robert Goik. A na koniec – prawdziwa wisienka na jubileuszowym torcie. Marek Gajda, CTO w The Software House opowie o tym jak wygląda ścieżka od developera do tech leadera. I dlaczego nie zawsze jest to droga usłana różami.


Darmowe zapisy: https://hubs.la/H0TQNsN0


Mateusz Kubiczek – CEO – The Software House

Z piwnicy do internetu. Ewolucja Uszanowanka (17.00-17.10)


Sześć lat minęło jak jeden dzień i wiele się przez ten czas wydarzyło. Od piwnicznych początków, przez duże Uszanowanka organizowane w nowoczesnym biurze przy pizzy i napojach chłodzących, aż po nową, internetową rzeczywistość i szereg Uszanowanek online. Zmienialiśmy się i ta przemiana wciąż trwa. Przed nami jubileusz, pięćdziesiąty event, a jednocześnie doskonała okazja do tego, by porozmawiać o tym – jak to z tym Uszanowankiem było. Mateusz, CEO The Software House i jeden z pomysłodawców cyklicznego wydarzenia opowie Wam o wszystkich ciekawostkach i historiach związanych z największym meetupem online w Polsce.


Wiktor Toporek – Senior Frontend Developer

Developer Experience i TypeScript. Najbardziej ikoniczne duo (17.15-18.00)


TypeScript bez wątpienia jest obecnie pewnym standardem wśród obecnych rozwiązań powstałych w JavaScripcie. Ale czy poza byciem dodatkiem który uzupełnia odrobinę dokumentacje i deklaruje kontrakt jakiego typu parametry przyjmują i zwracają np. funkcje jakiejś biblioteki, można wycisnąć z niego coś więcej? Podczas prezentacji wykorzystamy TypeScript do granic możliwości, używając zaawansowanych technik które sprawiają że interfejs naszego API będzie sam kierował używających go developerów na drogę poprawnego użycia, które jest zgodne z naszymi (twórców) założeniami, poprawiając tym samym ich doświadczenia.


Robert Goik – Senior Frontend Developer

Mój przepis na skalowalną architekturę mikroserwisową? Apollo Federation i GraphQL (18.15-19.00)


Wszyscy kochamy systemy typów. TypeScript jest świetny, bo wznosi Developer Experience na zupełnie nowy poziom. Skoro jesteśmy już przy systemach typów, GraphQL jest systemem typów dla API, więc i on powinien być bliski ich miłośnikom. W ciągu ostatnich lat REST stał się niejako standardem przy projektowaniu interfejsów API, teraz jednak nadszedł czas by jego młodszy brat, GraphQL, znalazł się w centrum uwagi. W trakcie prezentacji wyciśniemy z niego jeszcze więcej dzięki Apollo Federation, który stanowi odpowiedź jak wykorzystać GraphQL w architekturze mikroserwisów.


Marek Gajda – CTO – The Software House

“Jak dorosnę to zostanę CTO!” O rozwijaniu kariery w IT na własnym przykładzie i... błędach (19.00-19.30)


Wiele osób uważa, że wisienką na torcie kariery każdego ambitnego programisty jest zostanie CTO. Marek, CTO w The Software House, opowie o tym jak wyglądała jego “wisienka”. Oraz o tym, dlaczego nie było to do końca to, czego się spodziewał.


Brzmi ciekawie? Dołączcie do nas! Wystarczy, że wypełnicie krótki formularz rejestracyjny na tej stronie: https://hubs.la/H0TQNsN0


Uwaga! Zaznaczenie swojej obecności na stronie Meetup.com nie wystarczy, by otrzymać darmowy link do webinaru. Niezbędne jest skorzystanie ze wspomnianego formularza.


Podane powyżej ramy czasowe to przybliżony czas rozpoczęcia/zakończenia każdej z prezentacji.


Zapraszajcie więc znajomych i zapisujcie się. Do zobaczenia!


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia