Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
Wydarzenie odwołane
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

UPB #1: Node.js po godzinach

Wydarzenie:
UPB #1: Node.js po godzinach [Canceled]
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
18.03.2020 (środa)
Godzina:
17:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Inkubator Technologiczny
Adres:
Żurawia 71
Opis:

Hej!


Już 18 marca ruszamy z nowym meetupem na białostockiej scenie - Uszanowanko Programowanko :) Zaczynamy od technologii najbliższej naszemu sercu - Node.js.

Zapraszamy nie tylko nodowców, lecz przede wszystkim wszystkich pasjonatów programowania takich jak my! Po prezentacjach będzie czas, by pogadać i powymieniać się doświadczeniami, a także najeść pizzą.


Wstęp, a także pizza i napoje, oczywiście i zawsze - za darmo!


A co nas czeka? Po kolei:


1. Adam Polak: Scalable WebSocket Architecture


Real-time to fraza, która zawsze kojarzy się z WebSocketami. Wszelkiego rodzaju systemy powiadomień, czaty, czy innego rodzaju operacje, o których chcemy być poinformowani jak najszybciej, to miejsca gdzie zagościły w naszych aplikacjach na stałe.

A co, gdybyśmy oparli całe API o websockety? Jak do tego podejść od strony architektury? Z jakimi problemami możemy się spotkać, no i jak to wszystko skalować? O tym wszystkim będzie na prezentacji :)


2. Rafał Kucharski: /CQR?S/ - nie taki diabeł straszny


CQRS obrósł trochę mitami i często kojarzony jest jako wzorzec przeznaczony do bardzo rozbudowanych aplikacji oraz łączony ściśle z Event Sourcingiem i wykorzystaniem wielu baz. Zupełnie niesłusznie. Na tej prezentacji postaram się pokazać, że nie tylko możemy korzystać z niego w dowolnym startowanym przez nas projekcie, ale nie musimy się przy tym przejmować ani Event Sourcingiem ani, tym bardziej, problemem Eventual Consistency. To wszystko na przykładzie rozwiązań, które wypracowaliśmy w firmie i wykorzystujemy w prowadzonych przez nas projektach Node.js.


3. Rafał Ostrowski: Firebase - stwórz aplikację w 30 minut... i co dalej?


Jeśli ktokolwiek eksperymentował z Firebase, to miał okazję przekonać się, jak szybko można stworzyć małą aplikację działającą "produkcyjnie". Co jeśli jednak chcemy zrobić coś więcej niż prototypować "po godzinach" i zdecydujemy się wykorzystać Firebase w komercyjnym projekcie? Na co w ogóle pozwala nam ta platforma, jakie produkty wchodzą w jej skład i co możemy z ich pomocą uzyskać? Jak wygląda bardzo istotna kwestia Developer Experience?

Na wszystkie te pytania chciałbym odpowiedzieć podczas mojej prezentacji, bazując na doświadczeniach wyniesionych z używania Firebase do tworzenia komercyjnej aplikacji.


Do zobaczenia!







Profile pracodawców

Podobne wydarzenia